Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto wyeliminował cukier z diety (głównie słodycze, cukier do kawy itp.) i widzi różnice na plus?

Zrobiłam sobie kiedyś post miesięczny i w zasadzie nie poczułam nic poza tęsknotą za słodkim :(
Mój problem polega na tym, ze jak pójdę w ciąg to 4 na 5 posiłków w ciągu dnia jem na słodko. Mam spadki energii w ciągu dnia i podejrzewam, ze to przez to, dlatego mentalnie przygotowuje się na powtórkę.

#dieta #zdroweodzywianie #chudnijzwykopem #mikrokoksy
  • 42
Myślę że nawet nie sprawdziłeś w jaki sposób dziewczyna reklamuje swoje produkty, tylko założyłeś to przez moją wypowiedź. Też mam czasami dni że jestem na wszystko na "nie" - spoko.


@MaddieBaddie: mylisz się, nic nie założyłem, otworzyłem tę stronę w linku który podałaś. Moim oczom ukazuje się wręcz sztampowy przykład promowania produktów z modnej półki bio/eko/fit - "odręczny" font, naklejek o tym że organic/bio/plastic free itd. do wyboru do koloru, zdjęcia
@MaddieBaddie: dobra, widzę że zupełnie nie zrozumiałaś co napisałem xD rzeczy które wymieniłem nie świadczą o żadnym "oszustwie" tylko o zgrabnie przemyślanym marketingu, ale wciąż mówimy o rzeczach niezdrowych wpychanych pod pozorem bycia zdrowymi. Czy to oszustwo? Nie wiem, wg mnie może trochę, ale już na pewno jest to niezbyt etyczne.

udowodniłam Ci już że ten cukier JEST zdrowszy, czyli lepszy od zwykłego

No udowodniłaś, tyle że to jego bycie
@shesellsseashells: samo porzucenie cukru to jedynie zrobiło reset smakowy. Wszystko się później zrobiło mega słodkie. Tort urodzinowy zasłodził mnie po jednym kęsie, napoje słodzone wymagały przepicia wodą (tak wiem jak to brzmi xD). Za to jak dorzuciłem do tego ogólnie low carb to efekty mega. Zrzuciłem parę kilo, nie miałem spadków energii w ciągu dnia, treningi wychodziły mi lepiej, nie czułem się napchany jedzeniem. Niestety zmiana trybu życia niestety spowodowała, że
jedynie zgrabny marketing - pokaż mi firmę która takiego nie stosuje.

@MaddieBaddie: oczywiście że stosują, wszystkie, natomiast naszym zadaniem jako konsumentów jest to potępiać i szerzyć świadomość że to tylko marketing ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dorosły człowiek potrafi zrobić research o składnikach zawartych w produkcie.

Przeceniasz dorosłych użytkowników, zwłaszcza takich którzy szukają autorytetów w dziedzinie zmiany nawyków żywieniowych

najpierw jest to trochę oszustwo, potem nie wiesz czy
ale nie bądź przy tym hipokrytom i wyrzuć ze swojego domu wszystkie produkty których marketing Ci nie pasuje i daj znać ile Ci ich zostało.

@MaddieBaddie: dlaczego miałbym to zrobić i w którym momencie czyni mnie to hipokrytą? Ja kupuję świadomie, natomiast potępiam wprowadzanie ludzi w błąd.

Każda dorosła, zdrowa osoba ma tą samą możliwość rozwoju funkcji poznawczych

Jak wyżej.

wydawało mi się że nasza dyskusja miała na celu wyjaśnić nasze
@shesellsseashells: Wyeliminowanie cukrów to same korzyści. Komfort mniejszej ilości posiłków dziennie (więcej po prostu się nie chce), brak ssania po wstaniu co zachęca do wdrożenia protokołu IF, czyli postu przerywanego. Regularne i szybkie wypróżnianie.

Także korzyści finansowe. Mniej posiłków, mniej zapychaczy, podjadaczy, brak cukrów to posiłki bardziej wartościowe i bogatsze. Np zamiast jakiejś pizzy z biedry, 2 piwek, czipsów i lodów kupujesz cielęcinę i jesteś git.

Przede wszystkim to doprowadzenie hormonów