Wpis z mikrobloga

Jak wygląda teraz sytuacja z lotami? We wrześniu planuje lot do Rzymu. Z PL do Włoch muszę mieć test pewnie. A w drugą stronę? Muszę robić test we Włoszech żeby do PL wrócić? Bo coś się tam zmieniło niby od 1 września. Myślałem też kupić bilety kolejne, że niby tranzyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Nie mam szczepienia, nie mam Green pass :(

#koronawirus #obostrzenia #covid19 #antyszczepionkowcy #szczepienia #wlochy #italia #podroze #loty #wizzair #ryanair #rzym #podrozujzwykopem #urlop #warszawa
  • 21
@daloma: Właśnie patrzyłem jeszcze na ten formularz lokalizacyjny i trzeba podać numer miejsca w samolocie, a ja go zwyczajnie nie mam w tym momencie przydzielonego. Jest jakiś ogranicznik czasowy na to, w sensie, że dPLF musi być uzupełniony np. max 24h przed wylotem albo coś?
Jest jakiś ogranicznik czasowy na to, w sensie, że dPLF musi być uzupełniony np. max 24h przed wylotem albo coś


@Urbann: wydaje mi się że nie ma, ja wypełniałem w ostatnim momencie, a ludzi na lotnisku którzy tego nie wypełnili dostawali papierową wersje
@jtomek1: Ostrzegam tylko, że jak wrócisz do polszy to pomimo 48 godzin na zrobienie pcra, nałożą na ciebie kwarantannę XD
Ja to po prostu zignorowałem i pojechałem zrobić test, a po informacji o negatywie przyszła informacja o ściągnięciu kwarantanny. Państwo z kartonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jtomek1: jestem w tej samej sytuacji, wyczytałem, że przy powrocie do Polski od 17 lipca "negatywny wynik testu konieczny zawsze przy podróży drogą powietrzną (chyba, że przedstawi się zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie UE)" i od 1 września we Włoszech tylko osoby z testem będą mogły korzystać "statków powietrznych wykorzystywanych do komercyjnych usług transportu pasażerskiego (z uwzględnieniem zasad związanych z przekraczaniem granicy miedzypaństwowej);". Z
@idonthaveaclue ja myślałem końcem października dopiero, więc będę czekał na info od Ciebie :d ale ogólnie to we Włoszech podobno nie sprawdzają tak. W Polsce bardziej sprawdzają czy ktoś nie ma lewego zaświadczenia o testach... Nie wiem właśnie czy wystarczy kwit wydrukowany ze masz test negatywny czy jakieś QR trzeba mieć ze test negatywny?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jtomek1: właśnie dzwoniłem do NFZ, wykonujesz test w dowolnym punkcie diagnostycznym oni to wprowadzają do bazy i jak będziesz miał wynik to pojawi się on w aplikacji internetowe konto pacjenta, a tam będziesz mógł wygenerować unijny certyfikat COVID.