Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zdałem prawo jazdy stosunkowo późno bo w wieku 28 lat, wcześniej nie były mi one szczególnie potrzebne. Przymierzam się do zakupu pierwszego auta i miałem odłożone na ten cel jakieś 120-150 tysięcy, w tej cenie zamierzałem zakupić samochód. Jednak od wujostwa i ojca słyszę że na pierwsze auto nie powinienem tyle wydawać bo jako świeżo upieczony kierowca będę miał jakieś stłuczki, obdarcia, wgniecenia i najlepiej na początek kupić jakiś w miarę tani pojazd. Wcześniej myślałem że lepiej kupić właśnie samochód komfortowy z jakimiś dodatkowymi czujnikami co powinno poprawić bezpieczeństwo niż starego blaszaka, ale trochę namieszali mi w głowie. Wy jak myślicie?
#samochody #motoryzacja #pytanie #problemypierwszegoswiata

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #612fb64ca61d42000b80bf02
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 151
@AnonimoweMirkoWyznania:
Eh te ograniczone patrzenie na świat.
Będziesz miał stłuuuuczkęęęę, wypaaadeeek, kup malucha, tico, lanosa etc..
Uj że w razie wypadku w czymś takim się po prostu zabijesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widząc jak jest na drogach i jakie barany jeżdzą pakowałbym się w najbezpieczniejsze możliwe auto.
To zabawne, że ogólnie starsi ludzie najchętniej by pakowali swoje pociechy w stare samochody bo mityczny wypadek. Kij, że w
Zdałem prawo jazdy stosunkowo późno bo w wieku 28 lat, wcześniej nie były mi one szczególnie potrzebne. Przymierzam się do zakupu pierwszego auta i miałem odłożone na ten cel jakieś 120-150 tysięcy, w tej cenie zamierzałem zakupić samochód. Jednak od wujostwa i ojca słyszę że na pierwsze auto nie powinienem tyle wydawać bo jako świeżo upieczony kierowca będę miał jakieś stłuczki, obdarcia, wgniecenia i najlepiej na początek kupić jakiś w miarę tani
@AnonimoweMirkoWyznania argument, że nowe auto będzie miało czujniki i nowoczesne systemy jest słaby. Imo właśnie to przemawia za jakimś starszym samochodem. Te wszystkie bajery mają Ci pomagać, parkować i manewrować musisz umieć sam. Co się stanie, jeśli po jakimś czasie wsiądziesz do samochodu bez czujników parkowania? Nie zaparkujesz? Po samym kursie nie umiesz zasadniczo jeździć, nie masz czucia ani maszyny, ani drogi, nie jesteś przyzwyczajony do dziwnych momentami preferencji polskich kierowców. Przede
@AnonimoweMirkoWyznania: tak naprawdę z systemów bezpieczeństwa to Ci jest potrzebny ABS i poduszki, a to już mają całkiem tanie auta. Jazda z jakimiś zaawansowananymi systemami trakcji może się kiedyś obrócić przeciwko Tobie, gdy wsiądziesz do gorszego auta.
@AnonimoweMirkoWyznania: Na początek kup coś taniego, żeby w razie jebnięcia nie było szkoda. Później już które będzie Ci się podobać. Jeśli masz ochote na mocną furę to kupuj, jeśli masz olej w głowie to się nie #!$%@?.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja miałem takie podejście że pierwsze auto to szpan i musi być dobre
Jakie było moje zdziwienie xD gdy okazało się że auto za 10k gdy na nie chuham i dmucham ma już pełno przygód parkingowych z winy innych (parking publiczny).
Ogólnie po to jest kwestia samochodu na daily i dla funu.
Kup sobie coś taniego, ale fajnego np. sedan jakiś używany, w benzynie. Albo honda ufo czy Accord.
Pojeździsz trochę tanim autem to będziesz wiedział co Ci odpowiada. Łatwo jest wywalić kupe kasy w nowe auto a potem się okaże ze go nie lubisz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dla mnie ogólnie kupowanie auta za taką kasę to jakaś abstrakcja, no ale ja jestem robakiem polakiem xD

O ile nie jest mi potrzebne nowe do firmy, nie pracuje nim lub dużo nie jeżdżę, to nie widzę sensu.

Zawsze latałem gruzami do 10k, robiłem nimi rocznie 20 - 40 tysięcy w zależności gdzie wtedy pracowałem i wiecie co? Naprawdę nie widzę sensu wydawać 100 tysiaków na auto, kiedy za 10
@AnonimoweMirkoWyznania: ja w wieku 29 lat kupiłem swoje pierwsze auto. Było to Volvo za ponad 80 tys. Od wszystkich słyszałem ze to głupota bo szkoda tyle kasy na pierwsze auto jak i tak zaraz obije itp. Jeździłem nim dokładnie 2 lata i było to auto którym nigdy nigdzie nie bałem się jechac bo wiedziałem że jestem bezpieczny nawet jak coś się #!$%@?. Jak dopiero sie uczysz jeździc to zwracaj większa uwagę
@Soshi: takie oszczędności może nie, chociaż statystyka mówi że połowa kraju nie ma żadnych. Sprecyzowałem konkretnie że lekką ręką. Nawet Obajtek nie zadał by takiego pytania w taki sposób.