Wpis z mikrobloga

Soczewki kontaktowe mają krzywiznę. Im większa krzywizna tym ciaśniejsze? A im mniejsza tym luźniejsze? Wiem oczywiście że jest jeszcze średnica. Mam duże oczy i nie mogę sobie dobrać soczewek. Już 3 okulistów mi dobierało ale jak nie mrugam to soczewki zachodzą mgłą. Tak jakby były za ciasne i się odkształcały stąd przestrzeń między okiem a soczewką i mgła.
Czy powodem może być astygmatyzm? Na takim oku nie można mieć zwykłej soczewki? Nie chce dobrze przylegać? Mam mały astygmatyzm 0.25 i 0.50
Kupić sobie na próbę soczewki jednodniowe o krzywiźnie 8.3? Już bardziej płaskich nie ma?
#okulista #oczy #medycyna #soczewki #zdrowie #lekarz #wzrok #optyka #optyk #zdrowie
  • 7
@Czesterek: najlepiej idź do optometrysty - rozmawiałem z nim przy okazji badania normalnego na okulary, że u nich takie badanie na soczewki to 3 wizyty na których właśnie wszystkie takie pierdoły są sprawdzane. Astygmatyzm nie ma nic do tego oprócz ceny.
@Czesterek:
Mały astygmatyzm, nie powinno mieć ogromnego znaczenia, ale okulista/optometrysta nie jestem.
Im większy promień, tym soczewka bardziej "płaska".
Spróbuj coś koło 8.6-8.7, to chyba najbardziej powszechne promienie, ale lepiej aby to optometrysta zmierzył.
@: Byłam u okulistów 4 razy, za każdym razem to samo, jak nie mrugam to zaczyna się zamglone widzenie. Nie ważne czy krzywizna 8,3 czy 8,6 czy nawet 9. Chociaż jak jest 9 to dłużej widzę wyraźnie jednym okiem. Ale nie o to chodzi żeby mrugać co 5 czy 10 sekund. Może jeszcze wykosztuję się na jakiegoś optometrystę, może coś mi powie.