Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki. Padła mi pralka, Samsung Eco bubel. Służyła ponad 5 lat, piorąc dziennie minimum 2 razy. (Rodzinka 6 osobowa). Byłem w żółto czarnym sklepie i Pan mi doradził do kwoty 2000 cebuli electroluxa Ew6f329sp. Podobno sprzedaje tego na potęgę... No i chciałem się poradzić Was. Macie? Polecacie? Ewentualnie co w tej kasie? Pozdro
#agd #pralki #cokupic
erwinketa - Czołem Mirki. Padła mi pralka, Samsung Eco bubel. Służyła ponad 5 lat, pi...

źródło: comment_1630494825v3aM3BA5df8uNGl66gbV92.jpg

Pobierz
  • 71
@erwinketa: polecił bym ecobubbla, bo takiego mam i jest niezawody, ale przeczytałem, że taki ci właśnie padł...

A może by rozważyć opcję kupna używki z sieci za 400-500zł dobić i brać następne? Mam wrażenie, że w przypadku pralek wywalenie 2-3k nie ma sensu, bo ta pralka nie podziała 25 lat, tylko max 7. Więc nie ma sensu przepłacać, za coś, co w zasadzie grzeje i kręci bębnem.
Podobno sprzedaje tego na potęgę...


@erwinketa:
to żaden wyznacznik jakości/trwałości
weź coś najtańszego co jest na 'inwerterze' żeby cicho chodziło, ewentualnie możesz pogrzebać w temacie i poszukać czegoś, co ma wymienne łożyska
a jak za 5 lat padnie jakaś płytka czy inny programator to i tak jesteś w dooopie
ewentualnie pralka Miele albo coś innego, co ma korzenie w przemyśle i kosztuje 3x tyle co Twój budżet
dlaczego - bo nie możesz suszyć i prać naraz, pewno dlatego - ja jestem póki co zadowolony - ale jestem w 2 z dziewczyną a nie cała rodzinka - co nie zmienia faktu że za 2000 kpisz podobną samą pralkę a za 500 zł więcej już pralko suszarkę - zawodowo nie sprzedaje pralek jakby coś ;)
właściwie to wszyscy oprócz sprzedawców odradzają pralko- suszarki


@PanKracy582: Bo obecnie suszarka ma w sobie "pompę ciepła" (jak lodówka, klima itp.). Wilgoci pozbywa się wykraplając ją na zimnym parowniku.
Pralko-suszarki (poza jednym modelem Electroluxa) z kolei mają w sobie suszarkę starego typu. Po prostu grzałka grzeje powietrze i tak ta wilgoć jest usuwana. Dużo bardziej energochłonne rozwiązanie.