Wpis z mikrobloga

O co chodzi z ta fiksacja prawaków na temat broni palnej?

Wczoraj zarzuciłem temat, czy jest sens, aby każdy policjant nosił broń palną podczas wykonywania służby patrolowej.
Temat, ani kontrowersyjny, ani nowy w skali światowej. Wiele krajów posiada tak zorganizowana policję, że typowy krawężnik broni palnej nie nowi. No porostu chciałem zainicjować ciekawą dyskusję.

A w komentach otrzymałem wysyp obelg ze strony hoplofilii, którzy uważają, że bez broni u boku policjanta grozi nam upadek cywilizacji, że broń to absolutne podstawowe prawo człowieka i tym tym podobny zestaw argumentów, który wskazuję, że w nocy tasują się do zdjęć pistoletów czy karabinów. Sami pewnie pozwolenia nigdy nie uzyskują ze względu na stan zdrowia psychicznego, ale zawsze mogą poszkalować ludzi, którzy uważają, że broń palna w przestrzeni publicznej powinna być ograniczona do minimum

#bron #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #bekazkonfederacji
  • 20
@PrzeKomentator: Nie uważam że broń palna powinna być ograniczona, wprost przeciwnie, powinna być prawem człowieka. Dokąd oczywiście się mu tego prawa nie odbierze wyrokiem sądu za przewinienia.
Broń nie jest niczym złym, sama nic nie robi. Fakt, że ludzie mając dostęp do noży nie zabijają się na co dzień doskonale pokazuje ze mając broń było by tak samo.
Nie rozumiem ludzi którzy chcą jej ograniczenia, dla mnie to to samo jakby
Wiele krajów

Wymieniam:
Bhutan, Botswana, Cook Islands, Fiji, Iceland, Ireland, Kiribati, Malawi, Marshall Islands, Nauru, New Zealand, Niue, Norway, Samoa, Solomon Islands, Tonga, Tuvalu, the United Kingdom.

Jedyne co się może (według mnie) liczyć do statystyk to Nowa Zelandia, Norwegia, Irlandia i UK.

Z tym że np w UK, akurat przestępstwa z użyciem broni palnej to stoją na całkiem wysokim poziomie (o wiele wyższym niż np u nas) i to pomimo że
@PrzeKomentator: jak dla mnie argument za jest bardzo prosty. Policja jako formacja przeznaczona do pilnowania egzekwowania prawa i ochrony obywateli przed bandytami, powinna byc przygotowana na najgorsze scenariusze, czyli na potrzebe pacyfikacji uzbrojonego/niebiezpiecznego osobnika. Zabierajac im bron palna pozbawia sie ich przewagi nad wiekszoscia nieuzbrojonych lub lekko uzbrojonych przestepcow i zrownania szans z bandytami uzbrojonymi w bron palna
@PrzeKomentator:

Część prawicy postrzega broń palną jako niezbędnik maczo, totem siły, a rozbrojenie jako oznakę "lewackiej" słabości...

Część na odwrót- boi się, że ktoś bez przerwy dybie na ich życie i (co najśmieszniejsze) myślą, że dzięki broni w razie zagrożenia na prawdę będą w stanie się obronić... W Polsce to jednak mało liczna grupa, ale głośna.

Część po prostu nie lubi zakazów z zasady, zwłaszcza państwowych i zakaz broni traktuje jako
@PrzeKomentator: bo policjant ma zareagować na każdą niezgodną z prawem sytuacją, a nie wyciągnąć telefon i dzwonić po kolegów gdy jakiś sterydziarz #!$%@? ciebie sztachetą..

czy statystyczny policjant miałby jakieś szansę obronić ciebie/siebie lub kogoś w starciu na gołe pięści z osobą która dzień w dzień #!$%@? białko, spędza czas na siłowni a wieczorami szuka dymu?
no nie.. a nic tak nie wyrównuje szans w starciu jak broń palna..
A w komentach otrzymałem wysyp obelg ze strony hoplofilii, którzy uważają, że bez broni u boku policjanta grozi nam upadek cywilizacji,

Jak już hoplofile uważają, że policjant musi mieć broń to wiedz, ze coś jest na rzeczy.
@PrzeKomentator: