Wpis z mikrobloga

Mamy 1 września 2021 roku. Trwa pandemia. W samej stolicy naszego kraju w tym momencie, z powodu braku obsady nie wyjeżdża 42 zespoły ratownictwa.

Mimo tego, że chwilowo nie jest ona odczuwalna to dała się bardzo mocno odczuć pracownikom Państwowego Ratownictwa Medycznego, którego trzon tworzą ratownicy medyczni. W tym ja. Od dawna dopraszamy się traktowania nas przez rządzących poważnie, prosimy o ustawę o samorządzie, o zmianę ścieżki rozwoju, o dofinansowanie całego systemu. Niestety, od dłuższego czasu nikogo to nie interesuje. Nikogo nie interesuje to, że gdy przychodnie i szpitale na początku pandemii nie ogarniały tematu to my zawsze byliśmy do dyspozycji, zawsze pacjent może po nas zadzwonić i w razie nagłego pogorszenia zdrowia uzyskać profesjonalną pomoc. Jesteśmy profesjonalistami, chcemy jak najlepiej pomagać naszym pacjentom i dostawać za to godne wynagrodzenie, które nie będzie nas zmuszało do pracy po 300-400 godzin w miesiącu. Walczymy o nas i o Was. My damy radę uratować nas i naszych bliskich jeśli karetek zabraknie. A Wy? Co Wy zrobicie jeśli nikt nie odbierze telefonu pod 112 czy 999? Co Wy zrobicie jeśli nie będzie żadnego ratownika w pustych karetkach? Co Wy zrobicie jeśli nie będzie obsady na żadnym ze szpitalnych oddziałów ratunkowych?

Karetka bez ratownika to tylko samochód.

11.09 w Warszawie odbędzie się wspólny protest wszystkich zawodów medycznych. Protestujmy wszyscy razem, bo ochrona zdrowia to nasz wspólny interes.

#ratownikmedyczny #999 #zdrowie #protest #bekazpisu #krakow #warszawa #lodz #kielce #rzeszow #wroclaw #gdansk #koronawirus
Pobierz
źródło: comment_1630477678apm3xi08fSbEiGPeIj5mzC.jpg
  • 187
@Agemaker naprawdę nic mnie tak nie motywuję z narzeczoną żeby się stąd wyprowadzić jak właśnie takie wpisy lekarzy czy ratowników. To już naprawdę zaczyna zachodzić o większe prawdopodobieństwo walniecia przedwcześnie w kalendarz - dla mnie nie ma niczego ważniejszego niż zdrowie i życie
@Agemaker ja to nawet nie będę dzwonić na 112 tylko zdechnę jak na chłopa wiejskiego przystało, a wam się dziwię, że jeszcze w ogóle ktoś jeździ i w sumie trochę współczuję bo to ważny zawód, a na każdym kroku traktują was jak psa czy to rząd, czy ludzie do których jeździcie
@dead_inside19: po 2 porownaj sobie zachod np profilaktyka, swiadomosc lekarzy. Szwecja, uk, norwegia dania to cokolwiek ci dolega to ci #!$%@? apap xD nikt tam niczego nie leczy powaznie. Lekarze to fabryka, zupelnie inne podejscie niz pl