Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę zdobyć trochę wiedzy o mechanice samochodowej. Jakie źródła polecacie? Jakiś sensowny kanał na youtube (oczywiście nie łysy pajac z M4K)? Podcasty? Jakieś forum? Chcę zacząć od podstaw żeby mieć jakieś sensowne podstawy zanim zacznę się zagłębiać w szczegóły. Oczywiście nie chodzi mi o jakieś pierdoły typu jak dolać płyn do spryskiwaczy czy wymienić pióro wycieraczki tylko rzeczy związane już z mechanką.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #youtube #samochody
  • 17
  • 1
@cucaracha: proponuje poszukać w necie instrukcji napraw lub książek warsztatowych różnych sprzętów, szczególnie tych starszych które mają prostsze konstrukcje(nawet maluch). Jednak teoria to jedno, drugą sprawą jest radzenie sobie ze wszelkimi niespodziewanymi problemami czego uczy tylko i wyłącznie praktyka.
@tryypo: nie no wiadomo że nie pójdę nagle sam wymieniać rozrządu pod blokiem, chcę zacząć od zdobycia jakiejś wiedzy i może za jakiś czas kupię jakiegoś złomka żeby przy nim pogrzebać zanim zacznę się bawić moim daily
@Kingside: dzięki sprawdzę
@cucaracha: Powiem tak. Ja mechaniką trochę się interesowałem, ale nie jakoś mocno. Ostatnio trochę pograłem w tą grę i trochę się dowiedziałem o budowie samochodów, zwłaszcza bloku silnika jak wyglada to w środku i jak jest złożone. Oczywiście to wszystko jest dość uproszczone, bo to jednak gra, ale czegoś można się dowiedzieć.

Jeśli faktycznie chcesz się tym zająć to lepiej raczej jakieś filmy na YT jak wyżej wspominali. Ta gra to
@cucaracha: Kiedyś robiłem komuś listę anglojęzycznych kanałów:
https://www.youtube.com/user/ScannerDanner - głównie o diagnostyce elektromechaniki samochodowej. Czasem można się przerazić jakiego sprzętu on używa ale też pokazuje low techowe rozwiązania. U nas np. wymienia się w ciemno części układu zapłonowego a ten człowiek używa oscyloskopu i odpowiednich sond do sprawdzenia zapłonu.
https://www.youtube.com/channel/UCkfsawzqogXsi_OyQ1qMtTQ - kanał jego brata człowiek z poprzedniego linku, podobny kontent może trochę gorzej przygotowany i bardziej rozwleczony.
Oglądanie filmów z tych