Wpis z mikrobloga

Czy jakiś #bank w Polsce udostępnia jakiekolwiek #api (json, xml, csv, pliki, cokolwiek) pozwalające pobierać listę transakcji z konta? Z tego co wiem to w ramach PSD2 trzeba być zarejestrowanym jako AIS TPP co chyba nie jest proste.

Wiem, że na przykład kontomiarz korzysta z kontomatika, może są jakieś innego tego typu usługi? A może jakiś bank sam udostępnia coś takiego dla szaraczka. Początkowo potrzebne mi to jest do pobierania własnych danych, ale może kiedyś przerodzi się w jakąś usługę dla innych.

@mBank @pkobp macie coś takiego?

Nieśmiało zawołam #programowanie bo może ktoś coś wie :)
  • 4
@KotoFan: listę transakcji na swoim rachunku możesz pobrać w serwisie iPKO: Moje produkty -> Konta -> kafel z wybranym kontem -> Operacje-> Zrealizowane, wybierając określony zakres dat. Po wyszukaniu transakcji możesz pobrać historię rachunku w wybranym formacie (html, csv, pdf, xls, xml) klikając w rozwijalną listę [Pobierz] w dolnym lewym rogu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KotoFan: bankingsdk.com oferuje coś takiego za darmo do 1000 userów, ale z polskich banków mają tylko ING.
Oprócz tego ibanity, ale tutaj nie wiem, czy nie trzeba już być zarejestrowanym jako TPP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KotoFan: zasadniczo kazdy, natomiast jest do dostepne dla firm. API sa dostepne, ale nie publicznie, tylko podpisujesz umowe i masz wystawiony tunel z bankiem i dopiero wtedy dostep do API.