Wpis z mikrobloga

a co w tym złego? Płaci się za medale i miejsca. Tak samo bokserzy w wadze piórkowej mieliby mieć inne stawki niż Ci z ciężkiej, bo przecież słabiej biją? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ntibazonkiza: Pięściarze z niższych kategorii wagowych zarabiają mniej od tych z wagi superciężkiej. To po pierwsze. Natomiast odnośnie zarobków kobiet- sportowców to płaci się nie tylko za medale i miejsca ale też za poziom
Natomiast odnośnie zarobków kobiet- sportowców to płaci się nie tylko za medale i miejsca ale też za poziom danej dyscypliny sportowej. Między innymi dlatego na mecze piłki nożnej kobiet prawie nikt nie chodzi więc niby kąd piłkarki miałyby zarabiać tyle samo co piłkarze.


@janusz_z_czarnolasu: Gdyby się płaciło za poziom to piłkarze ekstraklasy chyba by musieli dopłacać za to że mogą grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W męskiej
a nie mają? Wydawało mi się, ze np waga ciężka jest najbardziej widowiskowa/ dochodowa


@tiger5000: i dlatego najlepiej opłacanym bokserem był i w sumie dalej jest Mayweather, startujący w kategorii półśredniej. Albo jego odwieczny rywa - Manny ( ͡ ͜ʖ ͡)

@janusz_z_czarnolasu: Rynek decyduje. Jeżeli ktoś chce płacić lekkoatletkom tyle samo co lekkoatletom pomimo niewspółmiernie gorszych rezultatów, to co w tym złego? Wiem, że he
@janusz_z_czarnolasu: No nie ma, bo kobiecy sport jest non stop wyśmiewany. Ale czasy się zmieniają i myślę że tylko kwestia czasu kiedy kobieca piłka będzie rosła w popularność. W sumie to chyba już rośnie. Pewnie nigdy nie dobije do poziomu męskiej, ale będzie lepiej.
@janusz_z_czarnolasu:

Pięściarze z niższych kategorii wagowych zarabiają mniej


Powiedz to Panu z tego zdjęcia.

Przywaliłeś się do piłki nożnej gdzie piłka kobiet jest niszowa ale są inne sporty gdzie wcale to tak do końca nie działa. (Np tenis) Po prostu trzeba traktować sport kobiecy jako osobna kategorie i tyle a nie na sile porównywać wyniki i się jarac.
Pobierz
źródło: comment_1630351193YFoLlj08h8ASiBLJqZNCE5.jpg
sportowców to płaci się nie tylko za medale i miejsca ale też za poziom danej dyscypliny sportowej


@janusz_z_czarnolasu: dokładnie, nie ma absolutnie żadnej dyscypliny sportowej uprawianej przez mężczyzn, która jest niedochodowa, bo przecież mężczyźni mają lepsze wyniki niż kobiety. a nie, czekaj...

ja poniekąd rozumiem, że zrównanie płac w sporcie jest niemożliwe w szerszej skali dopóki nie będzie więcej widzów, to logiczne, ale nie róbmy takiej dziecinnej wojny płciowej typu "hehe
@magiczny_banan: @MagicznyToudi: I jak zawsze ten sam argument o jakimś jednym meczu,w którym przegrały kobiety. Trochę to już nudne, wiecie? To faceci nigdy nie przegrali głupio żadnego meczu? Żaden piłkarz nie popełnia błędu, nie potyka się o własne nogi i nie wpuszcza głupio bramki? Ale i tak zapłacą mu kupę kasy, bo to przecież faceci tylko umieją grać w nogę.
jak zawsze ten sam argument o jakimś jednym meczu,w którym przegrały kobiety. Trochę to już nudne, wiecie? T


@CudMalina: i właśnie tak się interesujesz piłka, to nie był jeden mecz i jedna kobieca reprezentacja.

Żaden piłkarz nie popełnia błędu, nie potyka się o własne nogi i nie wpuszcza głupio bramki?

Żaden profesjonalny piłkarz nie daj się zdominować juniorom.
@CudMalina: ale one przegrały z 15-letnimi chłopcami. Pokaż mi mecz, w którym faceci przegrali z kobietami. Wbijcie sobie do swoich ciasnych głów, że o tym ile kto zarabia decydują przychody. Mało tego - mimo że kobieca piłka generuje mniejsze przychody, to na mistrzostwach finalistki zagarniają do kieszeni większą część przychodów od finalistów. Tu już nie ma seksizmu. Kobieca piłka nigdy nie będzie na poziomie męskiej dlatego nigdy nie wygeneruje takiego przychodu.