Wpis z mikrobloga

Minął 66/68 dzień wakacji

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 5 osób.
436 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
423 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji. Ponadto, 70 osób zmarło w ciągu 30 dni w związku ze zdarzeniami drogowymi w których uczestniczyły.
Czyli w 436 wypadkach zginęły w sumie 493 osoby.

Rok temu po 66 dniu wakacji statystyki wyglądały następująco:
10 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
422 wypadki śmiertelne od początku wakacji
451 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

362 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby
17704 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

57 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby
5042 wypadki drogowe od początku wakacji

79 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby
5895 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięć w ciągu ostatniej doby
242 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!

interaktywna mapa
źródło mapy
źródło dodatkowych statystyk
dlaczego mapa podzielona jest w ten sposób
źródło statystyk o utonieciach

#smiertelnewypadki

Pobierz
źródło: comment_1630310111J5UWNMcNhPi8IMZQMyCcAP.gif
  • 21
@absoladoo:
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Pomorskie. Wypadek w Osieku. Kierujący samochodem marki mercedes, jadąc z Osieka w kierunku Warlubia, stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 36-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. Kierowca i drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala.
2. Pomorskie. Wypadek na A1 w miejscowości Bobrowiec. Kierowca auta prawdopodobnie wjechał w tył cysterny. Samochodem osobowym podróżowały trzy
Pobierz
źródło: comment_1630310153ZBbExor3YVwocNeok9rfnZ.jpg
imho gdybyśmy wycięli wszystkie drzewa w odległości 50m od dróg wojewódzkich i krajowych i posadzili krzaki to można spokojnie zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków o co najmniej 50%, change my mind


@alteron: ja bym jeszcze przeniósł latarnie o 50 metrów w bok i wszystkie budynki przy drogach, gdzie ograniczenie prędkości jest wyższe niż 50 km/h ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ajuto00: auto prędzej rozwali latarnię niż miałoby tak się zdeformować żeby zabić kierowcę oprócz jakiś wyjątkowych uderzeń typu dachem. Tam gdzie budynki są przy drodze to raczej obszar zabudowany ( ͡° ͜ʖ ͡°), zresztą zderzenie z budynkiem nie jest takie niebezpieczne bo siła uderzenia rozchodzi się równomiernie po aucie, natomiast auto uderza w drzewo punktowo i deformuje się mocno
@banan-smietana: a gdybyśmy żyli tak żeby nie popełniać błędów, proponuję realne rozwiązanie. Drogi krajowe i wojewódzkie służą do szybkiego przemieszczania się z punktu A do B gdzie większość to teren niezabudowany. Nawet jadąc przepisowe 90 km/h cokolwiek się stanie typu wyskoczy zwierzę z lasu, jakiś debil wyprzedza na czołówkę, wystrzeli ci opona lecisz na drzewo które radośnie rośnie sobie 5m od jezdni i kończysz tak jak na filmie, no może lepiej
17 tysięcy pijanych kierowców... Coś niebywałego, czemu ludzie są aż tak nieodpowiedzialni. Przecież taki kierowca powinien mieć zarzut usiłowania zabójstwa. Nigdy bym nie wpadł na to żeby wsiadać po pijaku za kółko
@banan-smietana: bo ja wiem, nie wydaje mi się żebym jechał szybko (choć przy takich warunkach nie miało to większego znaczenia) a droga była prosta (choć skuta lodem bo pomiędzy 2 miastami więc #!$%@?). A nauczyła mnie żeby nie ruszać się w trasę zimą, nie będę życiem ryzykować. A, i że kontrowanie to mit bo wymaga refleksu zawodowego kierowcy nawet przy poprawnych odruchach (choć moje auto bez wspomagania i tak w poślizgu