Wpis z mikrobloga

Całe MMA w Polsce obecnie kręci się wokół jakichś gimbusowych gal patocelebrytów XD #ksw może czuć się jak zbity pies. Budowali fundamenty pod rozwój MMA w Polsce, dzięki takiemu Mamedowi, Materli czy Pudzianowskiemu osiągnęli naprawdę dużo i w ciągu kilku lat spadli z rowerka prosto na ryj i to najbardziej boleśnie jak jest możliwe. Ciągnęli sporo na freak fightach, na które najbardziej czekali ludzie, to ktoś się zjarzył, że można zrobić galę z samych freaków i pozamiatane ¯\(ツ)_/¯

Oczywiście nie bronię KSW. To jest mało powiedziane, bo ja ich po prostu nie lubię. Ale to bardzo smutne, że ludzie nie pokochali sportów walki, tylko pokochali patusiarskie akcje. To właśnie Szpilka strzelający liścia Oświecińskiemu, gale z udziałem Popka czy innych celebrytów, napędzały ekscytację Januszy. A że młodzi niedzielni kibice poznali MMA od tej strony, to także ich jarało bardziej show niż sport i teraz mamy tego owoce w postaci #famemma i tym podobnych.

Myślałem, że podczas zmierzchu świetności KSW, ludzie zainteresują się UFC, ale nic z tych rzeczy XDD Wiele to mówi o kibicach, którzy kupują w Polsce PPV na MMA. To bardziej coś jak zapłacenie za wstęp koledze, u którego na podwórku będzie się bić 2 najpopularniejszych gości w szkole, co nie bardzo potrafią się bić, ale wszyscy żyją tą solówką ¯\
(ツ)_/¯

Na szczęście ze sportów walki oglądam głównie #boks. Oczywiście nie ten polski w formie bumobijstwa i gal pod Radomiem, a le gale w USA i Wielkiej Brytanii, bo tam jest co oglądać.

#mma #sportywalki #highleague #ufc
  • 30
@yahoomlody: Jedno i drugie :) Jest kontrowersyjny, ale jego walki były zawsze zajebiste, więc o co chodzi? McGregor jest po prostu widowiskowy pod każdym względem.

Mayweather walczył mega nudno i wszyscy go oglądali, bo chcieli, żeby w końcu przegrał, lub nie mogli uwierzyć, że ogrywa do jednej mordy kolejnego mistrza.

Alvarez nie jest kontrowersyjny, ale walczy zajebiście i też go oglądają.
Myślałem, że podczas zmierzchu świetności KSW, ludzie zainteresują się UFC, ale nic z tych rzeczy XDD Wiele to mówi o kibicach, którzy kupują w Polsce PPV na MMA. To bardziej coś jak zapłacenie za wstęp koledze, u którego na podwórku będzie się bić 2 najpopularniejszych gości w szkole, co nie bardzo potrafią się bić, ale wszyscy żyją tą solówką ¯_(ツ)_/¯


@Sok_Mandarynkowy: Odkrywasz właśnie świat i fakt, że dla większości ludzi ważniejszy
@Sok_Mandarynkowy: brawo, wlasnie odkryles, ze ludzie wola rozrywke a nie "powazne" wydarzenia. Nie chodzi o sam content tylko o to, ze napierdzielaja sie nazwijmy to "amatorzy", ktorych wiekszosc zna z internetu lub innych mediow a nie profesjonalni zawodnicy, ktorzy po prostu robia to zawodowo i z gory wiadomo jak to bedzie wygladac. To samo dotyczy innych sportow. Nikt nie broni Ci zorganizowania np rajdu w ktorym beda sie scigac youtuberzy, sukces
Najlepsze te ostatnie main eventy. Pudzian vs Juras, Kołecki v Akop, teraz jacys zagraniczni wojownicy. Dramat to jest.


@RafDan: Doskonałe podsumowanie. Walczy ktoś znany? Źle! Walczy ktoś nieznany (jacys zagraniczni wojownicy)? Też źle! Polakowi nie dogodzisz ¯\_(ツ)_/¯
@BShKF: Myślę że jeżeli mówimy o gali sportowej, i o właścicielach którzy negatywnie wypowiadają się na temat Freak Fight, organizowanie walki wieczoru Pudziana z totalnie nie przygotowanym i dawno po swoim czasie Jurasem, jest pluciem na kibicow. Walka Akop v Kołecki to totalny miss-match obie walki nastawione na sprzedaż lub jej ratowanie. Main event bez polaków, i bez jakichkolwiek emocji na polskiej ziemi, to kolejny przepis na porażkę. Dogodzić się da,
@RafDan: Akurat Soldic vs Kincl to bardzo spoko sportowa walka, zupełnie inaczej niż Pudzian/Juras i Akop/Kołecki, tu pełna zgoda. Dlatego nie rozumiem narzekania. Zaproponuj coś co wg Ciebie byłoby godne gali sportowej
@BShKF: Ale ja nie podważam tego, że walka Soldic v Kincl to zła walka. Zapewne jest to bardzo dobre starcie sportowe, ale tak jak pisałem, w Polsce dla większości są anonimowi, i nie budzą żadnych emocji, więc jak taki event ma się sprzedać i przyciągnąć widzów? To nie jest narzekanie, to jest opinia. Pokazuje to, jak bardzo KSW przespało czas kiedy mogli kreować nowych zawodników, w blasku swoich gwiazd.

Mamed na
@RafDan: Oprócz 4 września będą jeszcze prawdopodobnie 2 inne gale ksw w tym roku. Jeśli Mamed na nich nie zawalczy to będę zaskoczony. Ale ksw to nie tylko Mamed i kimś trzeba te main eventy obsadzać. Soldic to jedna z aktualnych gwiazd federacji, w przeciwieństwie do Kincla. Nie twierdzę, że to totalnie hitowa walka, ale z obiektywnego punktu widzenia jest jednak pewien progres po ostatnich walkach wieczoru...
Mayweather walczył mega nudno i wszyscy go oglądali, bo chcieli, żeby w końcu przegrał, lub nie mogli uwierzyć, że ogrywa do jednej mordy kolejnego mistrza.


@Sok_Mandarynkowy: bzdura totalna. Mayweathera oglądali bo chcieli zobaczyć jak wyjdzie w starciu z fenomenalnymi zawodnikami jak np Canelo czy packman. I nie, jego walki nie były nudne. Nudne to mogły być dla kogoś kto nie zna się na boksie. Jego walki niesamowicie się ogląda, jego defensywy,