Wpis z mikrobloga

Całe MMA w Polsce obecnie kręci się wokół jakichś gimbusowych gal patocelebrytów XD #ksw może czuć się jak zbity pies. Budowali fundamenty pod rozwój MMA w Polsce, dzięki takiemu Mamedowi, Materli czy Pudzianowskiemu osiągnęli naprawdę dużo i w ciągu kilku lat spadli z rowerka prosto na ryj i to najbardziej boleśnie jak jest możliwe. Ciągnęli sporo na freak fightach, na które najbardziej czekali ludzie, to ktoś się zjarzył, że można zrobić galę z samych freaków i pozamiatane ¯\(ツ)_/¯

Oczywiście nie bronię KSW. To jest mało powiedziane, bo ja ich po prostu nie lubię. Ale to bardzo smutne, że ludzie nie pokochali sportów walki, tylko pokochali patusiarskie akcje. To właśnie Szpilka strzelający liścia Oświecińskiemu, gale z udziałem Popka czy innych celebrytów, napędzały ekscytację Januszy. A że młodzi niedzielni kibice poznali MMA od tej strony, to także ich jarało bardziej show niż sport i teraz mamy tego owoce w postaci #famemma i tym podobnych.

Myślałem, że podczas zmierzchu świetności KSW, ludzie zainteresują się UFC, ale nic z tych rzeczy XDD Wiele to mówi o kibicach, którzy kupują w Polsce PPV na MMA. To bardziej coś jak zapłacenie za wstęp koledze, u którego na podwórku będzie się bić 2 najpopularniejszych gości w szkole, co nie bardzo potrafią się bić, ale wszyscy żyją tą solówką ¯\
(ツ)_/¯

Na szczęście ze sportów walki oglądam głównie #boks. Oczywiście nie ten polski w formie bumobijstwa i gal pod Radomiem, a le gale w USA i Wielkiej Brytanii, bo tam jest co oglądać.

#mma #sportywalki #highleague #ufc
  • 30
@dgzn:

To prawda, że KSW wybiło się na freakach. Nie zrozumiałeś posta. Piszę o tym, że czegoś takiego jak kibice MMA w Polsce prawie nie ma, to margines. Ludzie jarają się, że #!$%@? się dwóch celebrytów, dlatego FAME z marszu prześcignęło KSW.
@Sok_Mandarynkowy: Ludzie wola walki frikow, bo tam jest chociaż śmiesznie. KSW wyłożyło lage na prawdziwych fanów sportów i nie promowało młodych talentów, których w Polsce jest zapewne masa. Mieli jakiś epizod z tą "szkółka mma" w Polsce, jeździli z seminariami itd i zamiast z tego projektu zrobić coś fajnego. Wyłapać tych chłopaków, dać im szansę się rozwijać w federacji, poszli w to co ludzie woleli oglądać czyli Pudziana/MAmeda sprawdzone gwiazdki, które