Wpis z mikrobloga

Trwa promocja na Grimoire : Heralds of the Winged Exemplar (V2)! Gra jest mocno przeceniona i można ją kupić za raptem 8,99 zł! Promocja trwa do 31 sierpnia br.

To niezwykły dungeon crawler, który twórca tworzył przez 20 lat, swego czasu niewielu sądziło, że gra się w ogóle ukaże, ale twórca dopiął swego.

Gra do dostania tutaj: https://store.steampowered.com/app/650670/Grimoire__Heralds_of_the_Winged_Exemplar_V2/

Co nas czeka:

600 hours of play possible in a single game
Lush Colorful 2D Hand Drawn Artwork
Retro style MIDI music and 8 bit sound effects
244+ Maps in the game to explore!
Turn-Based strategic combat
Multiple Beginnings, Multiple Endings
144 context sensitive magic spells
14 races, 15 professions, 50 skills
64 intelligent NPCs with 8000+ Words in Vocabulary
Full Sentence Communication with NPCs
240+ monsters each with special powers and defenses
1000+ items, Carry Containers, Global Party Inventory
30 conditions, from Confusion to Disease & Lycanthropy
Automapping, Autowalking, Autohealing
Global Map Atlas With Position Marker
Quest Journal, Hint Prompting, Help Facility, Mini-Quests
Complex LockPicking Interfaces for Doors & Chests
Challenging Puzzles and Rich Interactive Dungeons
Browsable Character Library for up to 100 characters
Multiple Crafting Workshops for all items
Up to 12 Commented Postage Stamped Savegames
Multi-themed GUI and customizable screen layouts

Znalezisko o premierze gry: https://www.wykop.pl/link/3858889/grimoire-heralds-of-the-winged-exemplar-wydane-po-ponad-20-latach-tworzenia/

#crpg #rpg #dungeoncrawler #staregry
Pobierz
źródło: comment_1630240700z6hn4p1U3ljuVwbNlinXN5.jpg
  • 11
Warto dodać, że twórca zrobił instrukcję do gry (jest po angielsku oczywiście), 163 strony, właśnie grę kupiłem i sprawdziłem :P
@Neurohaox: jak się ustawi częstotliwość pojawiania się przeciwników najniżej, jak się da, to czas przejścia się mocno skraca, nie ma tylu walk, a te potrafią nieco trwać. Wtedy grę można przejść w 40-60h, jak się konsekwentnie dąży do tego, a nie eksploruje każdy kamień, jak ja mam w zwyczaju :P Te 600h to pewnie najwyższy poziom trudności plus wysoka częstotliwość walk plus zwiedzanie absolutnie wszystkiego, co razem pewnie pozwala w grze
@Lisaros: przy takich warunkach ciągle jeszcze 60 godzin to i tak sporo, ta gra musi być ogromna. Hehe no i jakby przecież taką grę normalnie wziąć z marszu, z półki ze sklepu - nie wiedząc co cie czeka to nigdy byśmy przecież w erpegu takiego warunku nie postawili bo jak to NIE EKSPLOROWAĆ?! :D (chyba, że to jest jakaś taka cecha gier Might&Magicopodobnych, a na tych się nie znam ;p)