Wpis z mikrobloga

Typowy TVNowski film/serial. Laska pracuje jako stażystka/asystentka w kancelarii prawnej/redakcji, albo typek jako barman/fotograf:
Modnie #!$%@? mieszkanie 90m2 w centrum Warszawy
Maksymalnie dwuletnie auto
Codziennie jedzenie w restauracjach
Outfity żywcem wyjęte z katalogów

Oczywiście w #!$%@? czasu na wszystko bo pracują na 1/2 etatu, albo freelancing.

#!$%@?, to już nawet nie jest śmieszne xD

#pracbaza #korposwiat #praca #seriale #film
o.....s - Typowy TVNowski film/serial. Laska pracuje jako stażystka/asystentka w kanc...

źródło: comment_1630141005hJDT64StlwSLRXlXbxpEld.jpg

Pobierz
  • 161
  • Odpowiedz
@omajgydnes: No bo ludzie oglądają seriale, by oderwać się od szarej rzeczywistości. Po co mają się katować płynącymi z ekranu flashbackami z ich nudnego życia, małego mieszkania w bloku, pracy w stylu "przynajmniej jest" itd.? Nie ukrywajmy, tak większość z nas żyje a serial ma być odskocznią, stąd takie #!$%@? pomysły scenarzystów. Inna sprawa jak ktoś wierzy, że to jakiś standard
  • Odpowiedz
@Logan00: Czyli jak w serialu nazywają czarne białym to znaczy, że mam mówić, że jest inaczej? xD Zresztą niech se przedstawiają swoje pastacie jak chcą. Po prostu dla niektórych może być to zabawne.
  • Odpowiedz
W przypadku prawa to też podobno wygląda równie beznadziejnie


@ProResHq: Niektórzy chcą, żeby aplikanci płacili, bo przecież prestiżowa kancelaria. Zupełnie serio słyszałem z wiarygodnych źródeł.
  • Odpowiedz
Potwierdzam. Osobiście znam przypadek z NYC gdzie kobieta wynajęła (uwaga) w latach 90 za 400 USD i jedyne co mogła podnieść to Ok 1-2% rocznie! A wiec wynajmowała w 2017 roku mieszkanie za pare USD tak naprawdę, w modnej dzielnicy Williamsburg


@slepy_elab: @Limonene: @pCiupaga: @Lonate: Rzeczywiście w krajach anglosaskich jest czasem blokada czynszów, ale też zapisy umowne jeśli nie uwzględniono inflacji w umowie są
  • Odpowiedz
  • 3
@omajgydnes: pamiętam jak na TVNie leciał jakiś serial z młodą Żmudą, Kasprzykowskim i chyba Damięcim, no i tam dwudziestolatkowie to wielcy ludzie sukcesu, co chwilę mający czas na quady i squasha xDDDD


@first: Squash jest mega tanim sportem, ale faktycznie w głowach ludzi silne jest przekonanie że to jakaś dyscyplina dla elit. Może tak było z 20 lat temu, ale teraz? Ja wiem, że w Pyzdrach Małych nie
  • Odpowiedz
  • 10
Dobrze realia oddawala plebania. Wiocha, haszcze wnętrza przykurzone, ubrania zwyczajne mlodzi w dresach z reklamówką
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate

@elf_pszeniczny: Akurat z friendsami było to wytłumaczone - w Nowym Jorku istnieje coś takiego jak blokada wysokości czynszu. Oni kilka razy w serialu wspominali, że mieszkanie jest na babcie, która je wynajęła x lat temu i oni płaca taką samą cenę cały czas ;)


W samym tekście też jest to napisane, ale kto by to czytał zanim zapostuje

Fortunately for those two, Monica inherited the space from her
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko ja się tak kiedyś dowiedziałam o moim znajomym. Gość studiował chyba już trzeci kierunek i codziennie jadał na mieście. Z wyglądu 100% hipster. I po czasie wyszło, że jego stary to milioner bo sam z siebie się nigdy nie chwalił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@omajgydnes: ja pamiętam taki serial z lat ~2000 chyba na polsacie leciał. W każdym razie w jednym odcinku była scena jak żona poprosiła męża o kasę na sukienkę a ten ostentacyjnie wyjął portfel i dał jej chyba 3000 zł ot tak jakby dał podał jej chusteczkę ( ͡º ͜ʖ͡º).

Gówno burza w mediach się rozkręcała przez kolejny miesiąc o tą właśnie scenę (
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@omajgydnes: a bym #!$%@? chciał oglądać ludzi z 30m2 mieszkan, robiących po 12h za minimalną krajową, to bym z okna wyjrzał a nie telewizje oglądał
  • Odpowiedz
Żeby być topową "dziewczyną z OnlyFans" i robić lekką ręką 20k$ to trzeba trochę tej dupy poświęcić. Nikt jakiś no-name losowych Julek nie będzie sponsorować na więcej niż 1000 złotych miesięcznie. Dobre do kieszonkowego, niezbyt dobre do utrzymywania się w Warszawce tylko z tego xD


@niochland: Ciągle kisnę z tego artykułu w NYTimes gdzie dziennikarka ubolewała nad dziewczynami, które skarżą się, że zarabiają na OnlyFans gorzej niż w fastfoodzie, a
  • Odpowiedz
@xfin miodowe lata nie miały podkładanego śmiechu, był oryginalny, serial był kręcony z publicznością w teatrze. To tak jako ciekawostka.
  • Odpowiedz