Wpis z mikrobloga

Siedzę w robocie na nocnej zmianie i coś mnie tknęło, żeby wyszukać na Facebooku mojego starego (trzeźwego). Nie widziałam go od 20 lat, wspomnienia o nim mam dość mgliste i głównie nieprzyjemne.
Jaki to jest szok, zobaczyć swojego ojca po 20 latach. No moz e po 10 bo kiedyś już go szukałam na naszej klasie czy innym portalu społecznościowym.
Gdybym minęła go na ulicy pewnie bym go nie poznała, jedyne co nie zmieniło się od tych 20 lat to jego poza xD Zawsze stał w specyficzny sposób i dalej widać to na zdjęciach.
Jego loszka dla której porzucił moja stara (też niezbyt normalna tbh) wygląda jak zaszuona rodzynka. Nie mówię tego złośliwie, nie mam do niej żalu, w końcu to nie ona ślubowała wierność mojej matce.
Dziwnie się to życie czasem układa, mój stary #!$%@? po lasach i wykopuje kapsle od piwa a ja siedzę w robocie i zastanawiam się jak mało łączy mnie z kimś kto powinien być jedna z najbliższych osób.
Nie wiem ki #!$%@? wam to w ogóle pisze ale widać musiałam to z siebie wyrzucić xD
  • 115
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nagietek2020: powiedz mi ile czasu w życiu oszczędzasz pisząc "tbh", zamiast szczerze ?
Przyrównaj to potem do czasu ile potencjalna osoba czytająca Twój tekst poświęca na rozszyfrowanie tego skrótu, bo go nie zna.
Proszę
  • Odpowiedz
co konkretnie proponujesz z tym zrobić żeby nie obudzić się z ręką w nocniku?


@powaznyczlowiek: Jeśli rodzic nie realizował swojego obowiązku rodzicielskiego (brak wsparcia finansowego, brak kontaktu z dzieckiem, przemoc fizyczna lub psychiczna względem dziecka, itp) dorosłe już dziecko ma sporą szansę wygrać sprawę, bowiem obowiązek alimentacyjny nie może być sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Jeśli obawiamy się alimentów ze strony wyrodnego rodzica, dobrze jest wcześniej przygotować sobie teczkę z materiałami,
  • Odpowiedz
@Nagietek2020 Moj stary mial nowa kobiete i mowil mi ze jest w porzadku ja mowie co ty #!$%@? ta suka cie #!$%@? na kase on wstal stary wstal i mowi co ty #!$%@? gnoju i lape do mnie wystawia chcial mi liscia #!$%@? a ja go na #!$%@? fast attack bomba w oko #!$%@? na brzuch oddechu nie mogl zlapac sweter mial na sobie na leb mu sweter zalozylem bomby od dolu
  • Odpowiedz
@PoIand: fajny przykład z papieżem który pedofilów wokół siebie trzymał, zaprogramowany na głupotę jesteś w jednej ze skrajności, zbyt wiele bez sensu słów w takiej sytuacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
z tym, że po pół roku od śmierci, jeżeli nikt nas o sprawie dziedziczenia nie poinformuje z automatu dziedziczymy majątek z dobrodziejstwem inwentarza i tracimy opcje zrzeczenia się spadku.

@100piwdlapiotsza:

Nie od śmierci, ale o tym gdy dowiemy się o istnieniu spadku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@a__s: no fajnie ale nie po 15 czy 20 latach - takie rzeczy zbiera się na bieżąco, gdy wyrodny rodzic miał się dzieckiem zajmować (wezwania do alimentów, papiery od komornika, w bardziej hardcorowych przypadkach raporty policyjne, niebieska karta itp).

Mówiąc krótko - takie rzeczy zbiera drugi rodzic a nie dziecko bo dziecko ma wtedy zazwyczaj 5-10 lat.

Op i ten komentujący mogą obecnie tylko trzymać mocno kciuki żeby się starszy (a
  • Odpowiedz
@a__s: czyli jeśli mój ojciec nie był obecny w moim życiu przez ani jeden dzień to nie mam czego się obawiać? Żadnych pieniędzy, zainteresowania, kontaktów przez całe moje życie. Nawet nie wiem kim jest. Nie wyobrażam sobie płacić na jakiegoś typa, z którym mnie nic nigdy nie łączyło.
  • Odpowiedz
@Nagietek2020 moj ojciec zostawil nas po wyjezdzie do Kanady kiedy mialem 14lat. Byl rok 1989. W 2000 zmarl na zawal a ja pamietam jak ryczałem całą nic jako dorosly juz facet. Moze dlatego ze zanim wyjechal na zarobek to byl super tatą..a moze tez z zalu ze tak to sie skonczyło
  • Odpowiedz
czyli jeśli mój ojciec nie był obecny w moim życiu przez ani jeden dzień to nie mam czego się obawiać?


@kuliszek: Zależy jak podejdziesz do tematu. Jeśli zlekceważysz sprawę, sąd prawdopodobnie przyklepie wniosek. Jeśli pojawisz się na rozprawie i dasz sądowi szansę poznać twoją wersję wydarzeń, jest ogromna szansa, że wyrok będzie dla ciebie pozytywny. Warto by sąd wiedział o braku jakiejkolwiek więzi, braku kontaktu z jego strony, braku wsparcia finansowego,
  • Odpowiedz