Wpis z mikrobloga

Na koniec olimpijskich podsumowań... #lekkoatletyka
#nasiwtokio
No co tu dużo mówić, lekkoatleci nie zawiedli. Ba - to za ich sprawą przeżyliśmy większość medalowych emocji! Cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe - łącznie dziewięć medali, co stanowi potrojenie dorobku naszych lekkoatletów z Rio! Polacy udowodnili swoją dominację w rzucie młotem. Trzecie olimpijskie złoto Anity Włodarczyk, pierwsze Wojciecha Nowickiego oraz brązowe medale Malwiny Kopron i Pawła Fajdka (który wreszcie przełamał fatalną passę olimpijskich startów) to chyba najlepszy dowód na to, że Polacy w tej konkretnej dyscyplinie sportu dzielą i rządzą. W konkurencjach rzutowych swoje dołożyła ulubienica wykopków - Maria Andrejczyk. Nasza oszczepniczka zdobyła srebro, co stanowi poprawę względem pechowego startu w Rio (przypomnę - czwarte miejsce i dwa centymetry do rezultatu medalowego), a zarazem doskonały bodziec do walki o złoto za trzy lata w Paryżu. Jednak nie tylko w konkurencjach technicznych zdobywaliśmy medale. Również bieżnia była dla naszych sportowców sprzyjająca. W debiutującej na igrzyskach sztafecie mikstów na 400 metrów zdobyliśmy złoto. U panów zwycięstwo wybiegali Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk i Karol Zalewski. Dodatkowo cztery startujące w tej konkurencji panie - Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersteic i Małgorzata Hołub-Kowalik zdobyły srebro w sztafecie pań na tym samym dystansie, w czym pomogła im Anna Kiełbasińska (rzecz jasna również zdobywając medal). To pierwsze w historii olimpijskie medale polskich sztafet! Również brąz - na 800 metrów -zdobył Patryk Dobek - w swoim pierwszym roku biegania na tym dystansie! Nie licząc sukcesów naszych chodziarzy są to pierwsze olimpijskie medale Polaków w konkurencjach biegowych od igrzysk olimpijskich w Moskwie, sprzed 41 lat! Dopełnieniem tych sukcesów jest najbardziej sensacyjny polski medal tych igrzysk. Bo kto poza rodziną i lekkoatletycznymi świrami słyszał o Dawidzie Tomali, który wychodził sobie złoto na 50 kilometrów? Piękne nawiązanie do wyników Roberta Korzeniowskiego w konkurencji, która żegna się z igrzyskami.

Niestety jednak, nie mogło być idealnie. Największy zawód sprawili chyba kulomioci. Żaden z przedstawicieli tej dyscypliny nie awansował do finału, co zwłaszcza w przypadku panów było przykrą niespodzianką. Również nasz oszczepnik - Marcin Krukowski - nie awansował do finału, mimo uzasadnionych sportową formą medalowych aspiracji. Jednakże nie on jeden nie poradził sobie z niesprzyjającą również innym faworytom nawierzchnią rozbiegu. Piotr Lisek swoim 6-tym miejscem w skoku o tyczce nie nawiązał do medalowych typów dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" i "Weszło".

Moja ocena: ++
Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak już wcześniej wspomniałem, to już koniec podsumowań poszczególnych dyscyplin i startów w nich Polaków. Jutro postaram się wrzucić ogóle podsumowanie wraz z garstką statystyk i kompletnym rankingiem olimpijskim. Poniżej macie rozpiskę wszystkich startów naszych lekkoatletów (podzieloną na dwie części, by można było ją odczytać) wraz z weryfikacją typów dziennikarskich, w drugim komentarzu natomiast - ranking olimpijski dla całej "królowej sportu".

#sport #tokio2020
plackojad - Na koniec olimpijskich podsumowań... #Lekkoatletyka
#nasiwtokio
No co t...

źródło: comment_1630011465whXFWRD932wwaEofE67CKR.jpg

Pobierz
  • 5
Olimpijski ranking (podobnie jak klasyfikację medalową) zdominowali Amerykanie - jednak ich przewaga nad Jamajką i Kenią nie jest tak wyraźna jak w Rio. Polacy w porównaniu z igrzyskami przed pięciu laty awansowali na piąte miejsce - tuż za niezmiennie czwartą Wielką Brytanią. Zresztą pierwsza dziesiątka wydaje się być dosyć stabilna - aż osiem nacji utrzymało w niej miejsce w porównaniu z ostatnimi igrzyskami.
plackojad - Olimpijski ranking (podobnie jak klasyfikację medalową) zdominowali Amery...

źródło: comment_1630011939q30xujNt7eGyDWyffNjax4.jpg

Pobierz