Wpis z mikrobloga

#misjagrecja

Dzień 4 godzina 22:30 czasu lokalnego

Dzisiejsza sluzba trwala ponad 13 godzin - od 6:00 rano do 19:30 i wymagala wydluzenia. Po wyczerpujacym dniu mam chwile odetchnac i zabrac sie za wpis.
Nasze dzisiejsze dzialania polegaly na dogaszaniu i patrolowaniu wyznaczonych terenów. Od poczatku wyjazdu odnotowalismy rekord temperatury, a wyniosila ona 31 stopni - kazdy dodatkowy stopien jest bardzo odczuwalny, szczegolnie po przekroczeniu 30 (jutro prognozowane jest 33). Kazda praca w takich warunkach i w pelnym sloncu jest niezwykle wymagajaca. Od poczatku misji nie mamy przyzwolenia na prace bez butelki wody obok siebie. Sa one codziennie dostarczane na stanowiska w duzych ilosciach w termicznych skrzynkach obladowanych lodem.
W pierwszej czesci dnia pojawilo sie kilka nowych punktow zapalnych, ale nie byly zbyt grozne i zostaly szybko opanowane. Natomiast w drugiej czesci dnia sytuacja lekko sie skomplikowala. Nowy pozar pojawil sie w calkowicie niedostepnym terenie dla wozow bojowych i quadow - na szczycie jednych z gór. Do pomocy zadysponowano smiglowce gasniczicze, jednak sytuacja i tak wymagala dotarcia tam strazakow w celu dogaszenia wszystkich zarzewi ognia. Zespol liczyl 7 osob. Uzbrojeni w hydronetki plecakowe (+25kg) udalismy sie na wspinaczke. Do celu w jedna strone droga trwala 1.5h, liczyla ~4km i ponad 450 metrow do góry (204 m npm - 660 m npm)
Droga byla kamienista, stroma, calkowicie dzika - po dotarciu na miejsce zastalismy dymiace sie pozostalosci drzew i krzewow. Wraz ze strazakami Greckimi, ktorymi spotkalismy po drodze opanowalismy sytuacje, dogasilismy reszte i zapobieglismy dalszemu rozprzestrzenieniu sie ognia ()

Uzupelnienie relacji dnia 4:
link 1
Uzupelnienie relacji dnia 3:
link 1
link 2

#strazpozarna #grecja #polska #europa #nato #psp #pracbaza
Pobierz ralg - #misjagrecja 

Dzień 4 godzina 22:30 czasu lokalnego

Dzisiejsza sluzba trwala...
źródło: comment_1630006334XdCUfpFtK3qQ6v2zmn46FH.jpg
  • 49
W sumie to dużo mówi o wykopach że tak minimum 50% pytań jest o to ile zarobi, czy standardowo, lubicie komuś do kieszeni zaglądać, aż przykre to trochę że chłopaki pojechali tam pomagać, ale zbierze się kilku piwniczakow którzy napiszą o płatnych wakacjach, gdzie oni w takiej temperaturze to z cienia nie wychodzą chyba że po piwo do baru jest kolejka
@ralg szacun i pozdro z OSP
@Sonic233_
Za darmo pojechali pomagać? Ciekawe gdyby ten wyjazd odbyl sie w ramach wolontariatu, całkowicie bezpłatnie czy by tylu chętnych jechało na te "wakacje"
@donm nie rozumiem dlaczego mieli by jechać za darmo, ale zapewniam cię że nawet jakby dostali tylko co za siedzenie w Polsce to i tak by pojechali, dużo można o straży powiedzieć (cześć mówi pozytywnie, cześć negatywnie) ale chyba nikt mądry nie twierdzi że do straży idzie się dla kasy (mówię o ludziach biorący udział w akcjach a nie pracowników biurowych
@donm a tobie ile musieli by zapłacić za wchodzenie w ogień? Nie zrozum mnie źle, wiem że kasa jest istotna ale widzę że już się zawistne komentarze pojawiają, brakuje mi tu jeszcze tego mitycznego już ,,z moich podatków dostają to mam prawo wiedzieć"
@Sonic233_
Zgadzam się i szanuję tych ludzi za to co robią, jednak trochę mnie śmieszy "gloryfikacja" sluzb na wykopie.
Swego czasu bardzo tu byly popierane podwyżki dla policji (wg wykopu zdecydowanie, te pieniądze im się poprostu należały!), wychwalanie medyków...
Jak jest teraz ? ;)
@donm myślę że to była taka chwilowa nagonka, a akurat straż od zawsze była postrzegana najlepiej ze wszystkich służb. Zresztą pamiętam to wychwalanie policji czy medyków i co tu dużo mówić...to akurat był kawalek wojny polsko polskiej a policja czy medycy chcieli coś wywalczyć więcej dla siebie, tutaj średnio widzę analogie
@ralg: zazdro, tak naprawdę #!$%@? że "bohaterzy" i że "takich osób potrzeba szkoda że was tak mało", a w rzeczywistości wiele osób by chciało pojechać i #!$%@?ć tam po 12h za taki hajs. Ja rzuciłbym wszystko i po prostu jechał tam z wami gdybym tylko MIAŁ MOŻLIWOŚĆ, a że to jest jakiś zamknięty krąg wzajemnej adoracji to #!$%@? w dupe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ralg: Świetna relacja, szacuneczek za to co robicie. Kiedyś marzyłem żeby zostac strażakiem. To takie moje niespełnione marzenie, zawsze jak widzę wozy strażackie mknące przez miasto na trąbach to serce szybciej bije :) Powodzenia w dalszych działaniach!
@Stulejman_Wspanialy: w wieku 19 lat przystąpiłem do rekrutacji do PSP, w tabelach miałem drugi wynik od góry w punktacjach. Dostał się finalnie "syn szwagra" kogoś z PSP. Trzy lata później, kolejny nabór w jednostce w moim mieście, przystąpiłem ponownie - trzeci wynik w tabeli od góry. Dostały się dwie pierwsze osoby i dwóch tzw "plecaków".

Stąd mój uraz do PSP, bo wiem że bez znajomości to w #!$%@? trudno się dostać,
@Stitch: wystepuje najwyzsze zagrozenie pozarowe, nie pomaga tez wysoka temperatura i susza - przez co latwo o samozaplon. Na obszarach kraju z najgorsza sytuacja zakazano tez wszelkiej dzialalnosci, ktora moze spowodowac pozar pod kara pieniezna (10k€) jak np. spawanie. Co do smieci masz tu racje, kilka ognisk powstalo przy wysypiskach. Oprocz tego nie mozna wykluczyc podpalen celowych
@Kanapaisofawjednym: nie bedziemy porownywac sie do siebie ze wzgledu na calkiem inny charakter
@LZBNZ: niewiele osób wie o czym piszesz, ale niestety takie są realia- 100 chętnych na jedno miejsce, znajomości, kumoterstwo, nawet o łapówkach słyszałem. Dla zwykłego szaraka jest to mission impossible i takiemu człowiekowi pozostaje tylko OSP (najlepiej takie, które jest w KSRG).
W sumie to dużo mówi o wykopach że tak minimum 50% pytań jest o to ile zarobi, czy standardowo, lubicie komuś do kieszeni zaglądać.


@Sonic233_: no ale to chyba dobrze mówi o wykopach, że interesują się jak są wydawane ich pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Stulejman_Wspanialy: @To-masz: próbowałem się podpytać, niestety odpowiedzi typu "nie mam pozwolenia na informowanie o finansach" i inne zdawkowe odpowiedzi https://www.wykop.pl/wpis/59983773/ile-kosztuje-taka-misja-jestem-jak-najbardziej-za-/