Wpis z mikrobloga

Szkoda tylko, że ten mem w 99 procentach się nie sprawdza


@Castiel: jest bardzo dużo osób co poprawnie zrozumie zdanie z mixed conditionals podczas oglądania filmu a większość z nich nie umiałaby takiego ułożyć aby nie zrobić błędów, podobnie z całą ortografią: każdy wie co znaczy because, a w trakcie pisania połowa napisze becouse czy coś podobnego. Totalnie jest jak w memie
Szkoda tylko, że ten mem w 99 procentach się nie sprawdza. Ludzie, którzy uważają że rzekomo są kiepscy jedynie w mówieniu zazwyczaj są słabi we wszystkich pozostałych umiejętnościach


@Castiel: otóż nie. Są całe pracę naukowe, wywody, artykuły i dyskusje na ten temat. Masa ludzi potrafi czytać i pisać po angielsku, ale #!$%@? umie gadać.

To jest niepodważalny fakt. Zapytaj pierwszego lepszego nauczyciela angielskiego. 100% to przyzna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Castiel: No nie wiem, u mnie wygląda to tak- Czytanie jak najbardziej w porządku, z pisaniem też nie mam problemów, jak zapomnę słowa to zawsze znajdę jakiś zamiennik żeby zachować sens zdania, słuchanie już gorzej ale ja nawet po polsku czasem nie wiem co się do mnie mówi xD Ale z mówieniem mam ten problem że nie za bardzo mam z kim rozmawiać po angielsku i po prostu jak staram się
Szkoda tylko, że ten mem w 99 procentach się nie sprawdza. Ludzie, którzy uważają że rzekomo są kiepscy jedynie w mówieniu zazwyczaj są słabi we wszystkich pozostałych umiejętnościach


@Castiel: Zależy.

Masa ludzi ogromnie się stresuje podczas rozmowy w innym języku niż ojczysty, przez co nie są w stanie poprawnie skleić zdania bo się boją, że coś pójdzie nie tak i się ośmieszą.

Wiem to po sobie, rok w Szkocji spędziłem i
Szkoda tylko, że ten mem w 99 procentach się nie sprawdza. Ludzie, którzy uważają że rzekomo są kiepscy jedynie w mówieniu zazwyczaj są słabi we wszystkich pozostałych umiejętnościach


@Castiel: ostatnio miałem testy w pracy, bo nam organizują kurs i wyszło mi C1, a mówię jak angielski Sebix, bo angielskiego używam jedynie na wakacjach ¯\_(ツ)_/¯
Szkoda tylko, że ten mem w 99 procentach się nie sprawdza. Ludzie, którzy uważają że rzekomo są kiepscy jedynie w mówieniu zazwyczaj są słabi we wszystkich pozostałych umiejętnościach. Ten pozostały 1 procent to osoby, które ogólnie są kiepskie w mówieniu również w swoim ojczystym języku.


@Castiel: Zapytałbyś julki, która mixes english and polish, która literally nie może stand ludzi, którzy nie uznają pronouns o sklecienie kilku sensowny zdań, to wydaje mi
@Castiel: Serio tyle ludzi Ci uwierzyło? Jak mam dobrze gadać po angielsku, skoro nie mam okazji tego robić w Polsce? Natomiast oglądam dużo YT w tym języku i sporo rozumiem, podobnie jak mnóstwo innych Polaków. W szkole też prędzej nauczą pisać, niż gadać, bo to właśnie z pisania masz sprawdziany i egzaminy. Matura pisemna? Spoko. Ale do ustnej to nas babka specjalnie przygotowywała, bo wiedziała jak to wygląda.
@Castiel: przez cale studia przeczytalem kilkaset eng artykulow naukowych wiec sila rzeczy musialem sie nauczyć czytac ze zrozumieniem, natomiast nigdy nie mialem potrzeby mowienia i jest kiepsko. Najgorsze że wiekszosc slow pisanych rozumiem ale gdybym chcial powiedzieć to jest pustka w głowie. Wiec ten meme moze byc jak najbardziej trafny