Wpis z mikrobloga

Mam ciary kiedy pięcioletnie dziecko mówi Ci że "mama do niego przychodzi się bawić, tylko nie ma oczu". Synku, ale mama jest w niebie... ()

Zmarła przy porodzie, czy takie dziecko kłamie? Wydaje się aby nie miało motywacji.... Nie wierzę w zjawiska paranormalne, tylko twarde dowody i dane matematyczne ale no kur^a... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #kiciochpyta #dzieci #c---------------a
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ptaszek99: Ludzie mają różny sposób myślenia, są tacy którzy słyszą swoje myśli jako "głos" w głowie, a są tacy którzy nic nie słyszą. Podobnie jest z obrazami. Są ludzie z tak bujną wyobraźnią, że potrafią "widzieć" rzeczy których materialnie nie ma prawie tak samo jakby tam były.

Dzieci dopiero kształtują swoje myślenie i wyobraźnię i niektóre rzeczy mogą im się wydawać realne. Przykładowo dziecko znajdzie patyk i zacznie bawić, że
  • Odpowiedz
zamknij piz^ę że się tak wyrażę. Nurtuje mnie to od dłuższego czasu i próbuję sobie to jakoś wyjaśnić i dojść jak to rozwiązać a Ty se jaja z tego robisz?


@Ptaszek99: bez przesady z takim toksycznym zachowaniem, powodzenia w przyszłości w tłumaczeniu dziecku dlaczego okłamywaliście je w sprawie tego że jest coś po śmierci albo że jest to dobre (albo że życie ma jakikolwiek sens), nataliści, kiedy wy w ogóle
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: To nie paranormalnosc. Dzieci umieją sobie wyobrazić przyjaciela, to takie bardziej typowe, więc gdy miały więź z kimś zmarłym to ich mózgi również mogą to wykreować. Sny na żywo. To przejdzie za parę lat najdalej
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: Może to jakaś wariacja nt. wymyślonego przyjaciela + kompensacja braku matki? Dzieci mają bardzo bujną wyobraźnię i są bystrzejsze, niż nam się wydaje.

Plus mózg potrafi płatać figle w każdym wieku. Jak na studiach mój kumpel z ławki postanowił zostać żyrandolem, to na pogrzebie do samego końca miałem nadzieję, że to jego kolejny głupi żart i wyskoczy z trumny, a potem chyba przez tydzień "widywałem" go na ułamek sekundy
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: Ogólnie dzieci mają dużą fantazję, sprawnie wymyślają i wkręcają sobie pewne rzeczy. Czytałem nawet teorię, że ich mózg nie ma oporów stąd często historię, że dziecko widzi potwory, ma zmyślonych potworów itp. Wraz z wiekiem, ma wpajane przez rodziców, że to nie jest prawda i mózg akceptuje taki stan rzeczy. Najlepiej z dzieciakiem porozmawiać, a jak nadal będzie tak mieć no to może do specjalisty.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: z podsłuchania rozmów, czytałam reportaże że dziecko zapamiętuje wiele info nawet jak jeszcze roku nie ma i potem jak już umie myśleć mówić to mu się może przypomnieć i zrozumieć co to oznaczało.
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: Jeśli dziecko nie widziało matki, to pokaż mu 3-4 fotki kobiet, w tym to, jego matki i każ wskazać - która przychodzi się z nim bawić. Jak wskaże swoją matkę, to dzwoń po Eda i Lorraine Warren ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ptaszek99: musisz porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu, że takie rzeczy się zdarzają oraz rozwinąć jego umiejętności LUB że mu się przewidziało o że jak przyjdzie znowu, to ma powiedzieć określona formułkę, zamknąć oczy, policzyć w myślach do 499 i iść spać. Ty wybierasz.
  • Odpowiedz