Wpis z mikrobloga

Mam ciary kiedy pięcioletnie dziecko mówi Ci że "mama do niego przychodzi się bawić, tylko nie ma oczu". Synku, ale mama jest w niebie... ()

Zmarła przy porodzie, czy takie dziecko kłamie? Wydaje się aby nie miało motywacji.... Nie wierzę w zjawiska paranormalne, tylko twarde dowody i dane matematyczne ale no kur^a... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #kiciochpyta #dzieci ##!$%@?
  • 162
Dzieci w tym wieku mają #!$%@? bujną wyobraźnię i kłamią non stop.


@little_muffin:
To nie jest kłamstwo. To zjawisko ma swoją nazwę, i nazywa się konfabulacja.

Konfabulacja, wspomnienie rzekome – termin oznaczający uzupełnianie brakujących wspomnień informacjami nieprawdziwymi, które możliwie dobrze pasują do całego logicznego ciągu wydarzeń.

Konfabulacja różni się od świadomego zmyślenia tym, że konfabulujący człowiek jest przekonany o prawdziwości swoich wspomnień
Mam ciary kiedy pięcioletnie dziecko mówi Ci że "mama do niego przychodzi się bawić, tylko nie ma oczu". Synku, ale mama jest w niebie...


@Ptaszek99: jak mam jest w niebie to nie może przyjść bez oczu, mam nadzieję że moderacja usunie tego fejka...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ptaszek99: ostatnio oglądałam na tik toku dużo filmów rodziców którzy opowiadali że ich dzieci twierdzą że widzą różne postacie, ludzi-cieni, ludzi z czerwonymi oczami itd. Jak dorośli kłamią o różnych np świętych których widzieli czy innych religijnych postaciach to twierdzę że to wynika z głębokiej wiary i właściwie chęci widzenia czegoś takiego. A dzieci - mogły kątem oka zobaczyć horror, gdzieś coś usłyszeć co je głęboko przeraziło i teraz same wymyślają
@Ptaszek99 a pokazywałeś mu mamę na zdjęciach, wie jak wygląda? Jeśli tak, no to może być ogromna wyobraźnia jak to u takiego dzieciaka, jeśli nie widziało jej dobrze na zdjęciach, to zapytaj, niech spróbuje Ci ją opisać. Jeśli wygląda "losowo" no to raczej jw. Wyobraźnia. Jeżeli ją opiszę tak jak wyglądała mimo, że ją widziało może raz na zdjęciu no to zaczyna się trochę robić "paranormalnie" ( _)
@RandomowyMirek: nie, nie jest to konfabulacją bo nie dotyczy przeszłych zdarzeń, a wymyślania postaci na bieżąco. To dziecko nie uzupełnia zdarzeń z przeszłości, już pomine fakt, że pani bez oczu nie ma w sobie nic logicznego. Logiczne by było jakby wyglądała normalnie, jak na zdjęciach.
zamknij piz^ę że się tak wyrażę. Nurtuje mnie to od dłuższego czasu i próbuję sobie to jakoś wyjaśnić i dojść jak to rozwiązać a Ty se jaja z tego robisz?


@Ptaszek99: to polecam nie zadawać poważnych pytań na wykopie. Zawsze mnie to dziwi jak ludzie zadają poważne pytania na wykopie i oczekują poważnej odpowiedzi. Jak chcesz taką to idź do jakiegoś psychologa dziecięcego czy coś
A dzieci - mogły kątem oka zobaczyć horror, gdzieś coś usłyszeć co je głęboko przeraziło i teraz same wymyślają podobne rzeczy.


@bluberr:
Ludzki mózg jest tak zbudowany, że "w locie" uzupełnia sobie luki.

Nawet pośrodku pola widzenia mamy wielką czarną plamę, z której sobie nie zdajemy sprawę.

Nasze wspomnienia to nie do końca obserwacja, ale tylko pojedyncze migawki obserwacji, uzupełnione logicznym wnioskowaniem (na podstawie doświadczenia), żeby całość trzymała się kupy. To
@Ptaszek99: myślę że to swego rodzaju błędy mózgu w początkowej fazie rozwoju, gdy tam się wszystko kształtuje bardzo szybko, taki mózg dziecka rośnie z miesiąca na miesiąc o kilka procent. Ja jestem oww z opcją przewidywania przyszłości i dopóki o tym nie wiedziałem to działy się dziwne rzeczy których nie ogarniałem a dowiedziałem się w wieku 35 lat i życie zaczęło mi się w końcu układać, uspokoiłem się. A co do
zamknij piz^ę że się tak wyrażę. Nurtuje mnie to od dłuższego czasu i próbuję sobie to jakoś wyjaśnić i dojść jak to rozwiązać a Ty se jaja z tego robisz?


@Ptaszek99: A ty sobie nie robisz jaj i naprawdę bierzesz pod uwagę, że twoja córka widziała ducha, tak? Proponuję odezwać się jeszcze do wróżki, lokalnego szamana i obejrzeć Szósty Zmysł, na pewno dojdziesz do rozwiązania szybciej niż po trzech minutach rozmowy