Wpis z mikrobloga

@To_ja_moze_pozamiatam: egzekwowanie praw własności, powrót do początku xix wieku gdzie sądy w usa zamykały fabryki/kazały instalować filtry bo sąsiadowi na działkę dym leciał. prywatyzacja zbiorników wodnych by nikt ich bez powodu nie zanieczyszczał. prywatyzacja zarządzania odpadami.

ogólnie - GO, jeśli istnieje, jest problemem wspólnego pastwiska. problem wspólnego pastwiska rozwiązuje się poprzez prywatyzację pastwiska. powietrze nad naszą działką (w rozsądnym - cokolwiek to znaczy - rozumieniu) jest nasze i nie można go
@tyrytyty:

GO, jeśli istnieje


w ogóle to niesamowite, że nadal znajdują się osoby które wątpią w sam fakt istnienia GO, nie wiem w jak głębokiej piwnicy trzeba się zaszyć by nie widzieć że klimat się zmienił za życia jednego pokolenia #!$%@?ąc już od konsensusu naukowego

jest problemem wspólnego pastwiska


właśnie tu leży problem, że nie jest problemem wspólnego pastwiska, bo tu nie ma mowy o eksploatacji jakichś zasobów które mają szansę
@fukinloner: Ta co pisze książki o tym jak ocalić kapitalizm przez piłowaniem sobie samemu gałęzi na której siedzi? xD Nic odkrywczego, zwykła ekonomistka, bardziej rozsądna niż większość z was wierzących w doskonałość i świętość wolnego rynku. xD
@Gaku745: no zapomniałem dodać, że w co drugim wywiadzie przypomina o walce klas i że państwo Platona to przepis na działający organizm państwowy xD. Jej ocalenie kapitalizmu to przekształcenie go w centralnie planowany komunizm, jak? Za pomocą przymusu państwowego i monopolizacji wszystkiego co możliwe, bo to przecież urzędnicy pchają rozwój społeczny do przodu i utrzymują całą tą zabawę :)
@fukinloner: Cringe, ale komunizmem bym tego nie nazwał, chce zlikwidowania klas i własności prywatnej? W modelu państwa Platona byly przecież kasty i najwyższą mieli być filozofowie xD Mam wrażenie że rzucasz we mnie jakąś saładkę słów których nie rozumiesz.