Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego tych ludzi będzie trzeba wpuścić prędzej czy później?
Bo PiS i władza nie ma jakiekolwiek innej strategii wyjścia.
Nie słyszałem, ze strony #prawica jakiegokolwiek pomysłu co ma się stać dalej. Będziemy trzymać tych ludzi w nieskończoność czy liczymy na to, że cofną się na Białoruś? XD
Co jak ktoś tam się rozchoruje albo co gorsza umrze? Co jak za miesiąc (bo to podlasie xD) lub dwa nadejdą mrozy?
Zamiast cichaczem ich wpuścić dać do ośrodka dla uchodźców, wystawić rachunek Łukaszence (którego teraz nie zapłaci ale prędzej czy później będzie potrzebował czegoś z zachodu) zaczęła być głupia afera przed połową świata i ściganie się z Białorusią kto jest twardszy.
I nie piszę tutaj czy jestem za wpuszczaniem czy przeciw wpuszczaniu #uchodzcy do Polski w sensie ogólnym. Ale ta grupa tu jest i coś z nimi trzeba zrobić - chciałbym usłyszeć co?
#bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa
  • 58
@Bialek_Official:

cofną się na Białoruś? XD

Oni są nadal na terenie Białorusi, a, że chcą się dostać na teren PL, powinni iść na najbliższe przejście graniczne i tam załatwić wszystko od ręki. A skoro wolą czekać, aż pozwolimy im na złamanie prawa to ich sprawa.
Łatwiej teraz pokazać, że nie ma u nas masowego nielegalnego przekraczania granic, niż później siłować się z 10-tysięcznym tłumem, który napiera, bo nagle nam się coś
@Czill23: Gadanie z tym, że są na terenie Białorusi to robienie kurtyzany z logiki. Sprawdź na zdjęciach jak to wyglada - są otoczeni naokoło przez straż graniczna wiec nie ruszą się w żadną stronę.

Edit: bo mogłem nie wyrazić się jasno - jasne z jednej strony jest straż białoruska która nie wpuszcza ich z powrotem ale co gramy w pokera z Bialorusia za pomocą ludzi?
@Bialek_Official: Krzywda im się nie stanie, a jak już ustalono to Irakijczycy (gdzie wojna już się dawno skończyła), a trzymani są tam na własne życzenie przez Łukaszenkę. My powinniśmy po prostu przestrzegać prawa czyli nie ma nielegalnego przechodzenia przez granicę. Jak ktoś chce przejść, jest przejście graniczne, gdzie są odpowiednie procedury.
Jaki będzie efekt asertywnego nie wpuszczania wszystkich jak leci? Nie pojawią się następni, bo będą wiedzieli, że ryzyko nie jest
Nie słyszałem, ze strony #prawica jakiegokolwiek pomysłu


@Bialek_Official: Nigdy nie mieli, na nic. Glosno szczekają bo to tylko potrafią robić. Jedyne co potrafią to wyslać parobków do stania jak slupy soli i ew. Pilnowania schodów albo willi prezesa na tym konczą się ich kompetencje.

Covid, nielegalna emigracja itp to są rzeczy ktore nie dzieją się od dzisiaj. Plan przygotowany? A po co jak można zrobić cokolwiek na chybil-trafił i jakoś to
@Czill23: A jak jednak stanie im się krzywda jak przyjdą mrozy czy któreś z nich się rozchoruje?

Jasne Łukaszenko ich tam wystawił. No ale co dalej? Licytacja kto będzie miał tych ludzi bardziej w dupie?

Prawo jest takie, że jeśli zostają zatrzymani na granicy to są przewiezieni na posterunek sg i tam mogą złożyć wniosek o azyl. I nie kłam, że jest inaczej.
@Bialek_Official: Powiedz, ale szczerze. Czy ludzie Łukaszenki polecieli do Iraku i nałapali w siatkę tych ludzi i siłą przywieźli ich na granicę Polsko-Białoruską, czy może Ci ludzie dobrowolnie chcieli nielegalnie przekraczać granicę. Powtarzam, w jakim celu? Czy skoro w tym Iraku jest im źle, nie mają bliżej, podobnych kulturowo krajów, dużo bogatszych jak np ZEA, Iran albo Arabia Saudyjska?

Jakby nas Rosja nagle zaatakowała, to gdzie byś spieprzał: Do Czech, Węgier,
który znajduje się w tym przypadku na wschodzie


@Czill23: akurat w tym przypadku agresorerm są zielone ludziki niewiadomego pochodzenia a ty masz 30km na białoruś i po 400km do czech i niemiec.

Gdzie uciekasz?
I nie piszę tutaj czy jestem za wpuszczaniem czy przeciw wpuszczaniu #uchodzcy do Polski w sensie ogólnym. Ale ta grupa tu jest i coś z nimi trzeba zrobić - chciałbym usłyszeć co?


@Bialek_Official: lewactwo tak bardzo upadło moralnie, że ulega szantażom byle obszarpańców? Z więzienia też byś wypuszczał każdego, kto ogłosił strajk głodowy, bo przecież NIE DO POMYŚLENIA JEST, ABY W XXI WIEKU KTOŚ UMAR!?
Wiecie dlaczego tych ludzi będzie trzeba wpuścić prędzej czy później?


@Bialek_Official: Nie, bo nie trzeba.

Nie słyszałem, ze strony #prawica jakiegokolwiek pomysłu co ma się stać dalej.

To proste. Cały czas kontynuujemy aktualne działania i przeciwdziałamy wpuszczaniu nielegalnych imigrantów. Co chcesz więcej?

Co jak ktoś tam się rozchoruje albo co gorsza umrze?

To w świat pójdzie informacja, że Łukaszenko doprowadził do ich śmierci, bo są na jego terytorium i on za
Gadanie z tym, że są na terenie Białorusi to robienie kurtyzany z logiki. Sprawdź na zdjęciach jak to wyglada - są otoczeni naokoło przez straż graniczna wiec nie ruszą się w żadną stronę.


@Bialek_Official: Tak są oficjalnie na terenie Białorusi. Nie ma między naszymi krajami czegoś takiego jak strefa buforowa, czy "ziemia niczyja" to, że SG Białorusi ich chce przegonić na nasze terytorium to inna sprawa.
Są na terenie Białorusi co nas to ku** obchodzi tam byli zameldowani w hotelu tam przylecieli i uzyskali pozwolenia na pobyt a że se stoją przy granicy to ich problem równie dobrze w więzieniu w Białorusi siedza setki opozycjonistow też mamy im pomóc?