Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl:dr: żałujemy zakupu macbooka, sprzęt niewarty jest swojej ceny, a ci wszyscy macbookarze to zwykła sekta jak to bywa w #mlm

Różowy od dawna suszył mi głowę o macbooka. Koleżanki z pracy jej zachwalały ten sprzęt, mówiły o oszczędności czasu itd. Dziewczyna to kupiła, ja też byłem pozytywnie nastawiony, bo na tworzenie kodu schodzi jej dużo czasu. Umie dobrze obsługiwać laptopa, ale nie jest to jej pasja, dlatego każda oszczędność czasu byłaby spoko.

Po 6 miesiącach użytkowania tego ustrojstwa mam następujące przemyślenia:
Minusy:
1) Oszczędność czasu jest niewielka, bo i tak zwykle musimy zainstalować środowisko i biblioteki zanim zaczniemy serio pisać kod. Np. w przypadku CRUDa, należy najpierw zacząć projekt, a macbook tylko wyświetla kod. To nie jest tak że napiszemy kawałek kodu, a następnie oglądamy TV przez 20min i dopiero potem wracamy po gotowy program.
2) Sprzęt jest #!$%@? jakości. Za 5500zł oczekuję dobrego wyświetlacza, tymczasem wyświetlacz wygląda jak najtańsze chińskie gówno i tak też działa.
3) Programy nie są wcale takiej pierwszej jakości. Najbardziej mnie śmieszy jak ludzie zachwalają szybkość działania xD MACBOOK NIE UMIE szybko kompilować programów. Aplikacja jest zwyczajnie nieużywalna. Gdy dziewczyna zrobiła mi aplikacje to pomyślałem, że coś spieprzyła, bo to nie może być takie złe, w końcu wszyscy znajomi zachwalają.
Potem byliśmy na imprezie u znajomych i też pokazali aplikacje z tego samego tutoriala i wyglądała dokładnie tak samo. Wszyscy zachwalali, a ja chyba bym wolał ściągnąć gotowy kod ze stackoverflow xD
4) Ad3. Nie pytaj macbookarza jak mu się sprawuje sprzęt. Wszyscy będą chwalić. To jest #!$%@? sekta xD Przed kupnem macbooka słyszeliśmy, że znajomi już nawet z wegańskiej kawiarni nie wychodzą, bo z macbookiem wszystko można zrobić lepiej. Reality? Wydaje mi się, że nawet taka łajza jak ja lepiej programuje. A moja dziewczyna to już w ogóle o niebo lepiej.
5) Przez to, że dziewczyna programuje dużo lepiej niż macbook to MB się kurzy. Używamy go 2 lub 3 razy tygodniowo, a tak do CRUDów to max raz w tygodniu. Bo wolimy dobrze napisać kod, a MB jest #!$%@? jeśli chodzi o programowanie. Zróbcie sobie API własnoręcznie, a następnie w Macbooku. Poczujecie różnicę.
6) Apple to MLM. Sam się zachwyciłem prezentacją. Przyszła kobieta, wpisała jakieś ify, pętlę do Macbooka i za chwilkę mieliśmy program. Tylko wtedy nie ogarnąłem, że przecież ify i pętlę były wcześniej przygotowane, pobrane ze stackoverflow.
7) Oszustwem jest, że MacBook zastąpi wam wszelkiego rodzaju gadżety do biura. Na prezentacji słyszałem, że ludzie wyrzucają myszki, klawiatury itd, bo z macbookiem są te gadżety zbędne. Taa xD

Plusy:
1) Jak się samemu wyrobi kod to CRUD i API wychodzi ok, ale też nie jest to aplikacja na tym poziomie co w dobrym software housie. Na niehandlową niedzielę jak znalazł
2) Do niektórych rzeczy macbook jest świetny. Fajnie edytuje dokumenty, puszcza muzykę, wyświetla filmy. Przeglądarkę "Safari" też.

Czy sprzęt jest wart 5500zł? Wg mnie NIE
A teraz czekam na pożarcie mnie przez macbookarzy XD

#macbook #programowanie #gorzkiezale #huawei #lenovo #laptopy #programujzwtkopem #pdk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6121325c8056a3000a2a6f8b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 31