Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mam tutaj konta lecz regularnie przeglądam wykop już od jakiegoś czasu. Ceniłem sobie tę stronę jako przejrzyste źródło informacji z kraju i świata. Jednak dziś piszę posta ponieważ czuję się bardzo zniesmaczony postawą zarówno moderacji jak i niektórych użytkowników.

Odnoszę się do tego znaleziska:

https://www.wykop.pl/link/6236579/fragmenty-ludzkich-cial-odnalezione-w-nadkolu-samolotu-transportowego-c-17/

Dla nie zorientowanych opiszę w skrócie czego dotyczy:

Na lotnisku w Kabulu wylądował amerykański samolot transportowy C-17. Jego załadunek stanowił sprzęt dla amerykańskich żołnierzy prowadzących akcję ewakuacyjną. Jednak tłumy zdesperowanych Afgańczyków próbowały dostać się na pokład samolotu, z zamiarem ucieczki z Afganistanu. Z tego powodu załoga samolotu zrezygnowała z rozładunku i rozpoczęła start maszyny. W międzyczasie w wyniku chaotycznej próby ucieczki z kraju, nieznana liczba Afgańczyków mimo to próbowała się ratować. Część wspięła się na skrzydła maszyny, inni do nadkola samolotu - czyli przestrzeni w której chowają się koła po jego starcie. Osoby ze skrzydeł zostały przegonione przez żołnierzy. O tych którzy skryli się w nadkolu nie wiedziano. Dlatego też po starcie ukrywający się tam zostali po prostu zmiażdżeni. Ich ostatnie chwile były pełne strachu, desperacji i jeszcze na koniec zginęli paskudną śmiercią.

Przechodzę do sedna. Pod tym znaleziskiem pojawiły się takie oto, wysoko plusowane wpisy:

@odomdaphne5113 > Czyli plan ucieczki "częściowo" się powiódł. 1 dzień 4 godziny temu - 632 plusów

@Jackdanielov > @odomdaphne5113: jedną nogą uciekli ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1 dzień 3godziny temu - 405 plusy

Obecnie jest 19 sierpnia godzina 19:45

Mam odnośnie tego kilka pytań:

Po pierwsze gdzie jest moderacja tego szacownego portalu?
Dlaczego moderacja nie reaguje na tak obrzydliwe, epatujące pogardą wpisy?
Czy moderacja uważa że straszliwa śmierć ludzi, którzy do końca desperacko próbowali w panice ratować swoje życie to powód do żartów?

Szanowni Państwo @a__s oraz @m__b jestem ciekaw czy w jakikolwiek sposób się do tego ustosunkujecie. Mnie w każdym razie podobne akcje skutecznie odwiodły od założenia konta na tym wspaniałym portalu, gdzie wielu użytkowników tworzy specyficzny klimat pogardy i nienawiści do innych a moderacja tego nie zauważa. Myślę też że jedyne co do Państwa dociera, to bicie Państwa po kieszeni przy kontaktowaniu się z firmami które reklamują się na niniejszym portalu.

#oswiadczenie #wykop #moderacja #afera #afganistan

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611e98f5bb9659000a233261
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie mam tutaj konta lecz regularnie...

źródło: comment_1629545939KgNcRZ3uFzrBaCdXOcJlQO.jpg

Pobierz
  • 33
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jestem wołany do tablicy ale się wypowiem. mnie akurat uderza iloraz inteligencji tych uciekających i ja z tego mogę śmiać. czy sytuacja była tak dramatyczna nie sądzę, na filmach ludzie na lotnisku niektórzy biegną uśmiechnięci wyglądają jakby się wygłupiali, ci co siedzieli na klapie/nadkolu też nie wyglądali na śmiertelnie przerażonych . gdzieś był artykuł że dwóch zmarłych to 17-latkowie, raczej trudno mi uwierzyć, że coś im personalnie groziło i
@AnonimoweMirkoWyznania: Na tym polega wolność wypowiedzi, że każdy może powiedzieć co chce.

Bierze na siebie konsekwencje - jeśli kłamie, lub cie obraża, to masz prawo do sprostowania, obrażania jego, albo idź do sądu czy co tam uważasz za słuszne.

Jeśli nie ma prawa mówić czegoś, co "wyżej postawionym" się nie spodoba, to nie ma wolności