Wpis z mikrobloga

Sezon 19 - Pójść za ciosem
Prolog - po kapitalnym sezonie, nadszedł czas na to, by udowodnić, że to, czego dokonaliśmy, nie było dziełem przypadku. Można powiedzieć, że się udało...
---------------------------------------------------
1.1 Przebieg sezonu
---------------------------------------------------
Jak zawsze przed sezonem, rozegraliśmy sparingi i mecz o Superpuchar Polski, sparingi wygrane, Superpuchar też.
Nadzieje na poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu zostały bardzo szybko rozwiane, gdyż na inaugurację zagraliśmy mecz z Legią, z przebiegu meczu wyglądało to tak, jakby Legia chciała się zemścić za wynik 8-0 z końcówki poprzedniego sezonu. Byliśmy totalnie bezradni i po dominacji Legii przegrywamy 0-3. Myślałem, że złe wyniki za nami i w kolejnej kolejce zrehabilitujemy się, wygrywając. Nic bardziej mylnego, tylko remisujemy z Zagłębiem Lubin. Po dwóch nieudanych meczach przyszła kolej na pierwszy Superpuchar Europy w historii, ten niestety przegrywamy 2-0 z Manchesterem United. Skrócę całą rundę ligi, gdyż tutaj nie ma za dużo do opisywania, w pozostałych 15 meczach wygrywamy 14 razy, remisujemy raz. Potyczki w Lidze Mistrzów również nie zaczęły się najlepiej, bo przegrywamy z Olympique Lyon 0-1. Kolejne dwa mecze z Sevillą i Porto wygrywamy odpowiednio 3-1 i 2-1. Następne mecze w LM poszły już trochę gorzej, bo co prawda mecz z Porto wygrywamy 4-1, jednak mecze z OL i Sevillą przegrywamy odpowiednio 0-1 i 0-3, daje nam to jednak awans do 1/8 finału, gdzie mierzymy się z AS Monaco. W międzyczasie wchodzimy do 1/4 finału Pucharu Polski i wracamy na krajowe boiska. Rewanżujemy się Legii, pierwszy mecz z AS Monaco przegrywamy 1-2 i odnosimy drugą porażkę w sezonie z Zagłębiem Lubin. W rewanżu wygrywamy 3-1, dzięki czemu meldujemy się w ćwierćfinale, tam jednak czeka na nas stary kolega z półfinału Ligi Europy - Liverpool. W związku z dużą przewagą nad resztą rywali postanowiłem, że dam więcej szans młodym zawodnikom, tak żeby się ogrywali, trochę się to odbiło na wynikach, jednak i tak wygrywaliśmy, co prawda zdarzały się potknięcia, jednak sezon zakończyliśmy z bezpieczną przewagą. Wracając do Ligi Mistrzów, pierwszy mecz u siebie z Liverpoolem wygrywamy 1-0, co dało mi nadzieję na powtórzenie rezultatu z poprzedniego sezonu, niestety Liverpool pięknie się zrewanżował, wygrywając 4-1. W dużym skrócie wygrywamy Puchar Polski, chociaż w półfinale Stomil ostro napsuł nam krwi, mecz zakończył się wynikiem 4-3, Mistrzostwo Polski dowozimy na spokojnie i po raz kolejny kompletujemy potrójną koronę. Liga Mistrzów? Moglibyście pomyśleć, że jestem niezadowolony, jednak jestem. Uważam, że po wygranej w Lidze Europy 1/4 finału LM to naprawdę dobry rezultat, mam dzięki temu nadzieję, że ten triumf w Lidze Mistrzów wcale nie jest niemożliwy, trudny ale nie niemożliwy.
---------------------------------------------------
1.2 Awans do Ekstraklasy:
---------------------------------------------------
1. Cracovia
2. Korona Kielce
Wisła Kraków (po barażach)
---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Do klubu przyszedł jeden młody obrońca z Cracovii za 3,5 mln €. Z klubu odszedł bramkarz z Czech, o którym nie pamiętam czy wspominałem, odszedł, bo został zwyczajnie wygryziony przez wychowanka, a w kolejce czeka jeszcze jeden wychowanek, nie widziałem dla niego szansy regularnej gry, prawdopodobnie balansowałby między nr 2 a nr 3 w bramce.
Odszedł jeszcze jeden bramkarz, tym razem Białorusin, który parę sezonów wcześniej zapowiadał się bardzo dobrze, niestety, nie mam szczęścia do oceniania bramkarzy, ani w ogóle do ich transferów, albo raczej oni nie mają szczęścia do mnie i do sytuacji z rywalami na swojej pozycji. Ponadto jeden z najlepiej zapowiadających się wychowanków odszedł na wypożyczenie na pół roku do Napoli, gdzie o dziwo wcale nie był numerem 4 czy 5 na pozycji, a zaliczył aż 15 występów!
---------------------------------------------------
3. Co dalej?
---------------------------------------------------
Nic nowego, walka w LM i utrzymanie statusu najlepszej polskiej drużyny!

Standardowo, zapraszam pod posta w razie pytań i miłej nocy ( )
#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
druglord - Sezon 19 - Pójść za ciosem
Prolog - po kapitalnym sezonie, nadszedł czas ...

źródło: comment_1629497616sKw5p4oziYhAaxs2FpnvHj.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@druglord: Jesteś w stanie pokaać 4 topowyh zawodników? Jakie były twoje największe transfery (sprzedani zawodnicy) w przeciągu trzech ostatnich sezonów? Chciałbym porównać do mojej kariery i zobaczyć na czym stoję.
  • Odpowiedz
  • 2
@Bartoni: oczywiście że jest do #!$%@?, przy czym trochę jednak demotywuje patrzenie jak inni „osiągają” to co ja dajmy na to w 10 sezonów, na przykład Chrzano chyba dość szybko uwinął się z Pogonią. Jednak zdaję sobie sprawę, że każda kariera jest inna i każdy ją inaczej prowadzi, ja na przykład w tej karierze bardzo uważam na finanse, może za bardzo i kto wie czy to nie przez to te
  • Odpowiedz
@druglord: 3 mln euro, to oddajesz za półdarmo. Ja od czasów Lecha, kiedy sprzedałem Marchwińskiego za 12 mln, Modera za 10 i Jóźwiaka za chyba 5, zaliczyłem jakiś dołek transferowy i też za taką kwotę sprzedaję. Ale startowałem Jagiellonią ze środka tabeli. Jak ktoś przerasta ligę to ustawiam klauzulę 10 mln, ewentualnie puszczam za 5 mln, jak mam kogoś na oku w jego miejsce.
Co do tych graczy - niezła
  • Odpowiedz
@Jrv20: Nie no, to chyba zależy od poziomu ligi. W mojej obecnej karierze Ekstraklasa jest na 9 miejscu wśród lig i ma jedno miejsce gwarantowane w LM, a drugie startuje od 3 rundy. Powiem więcej, jak Ekstraklasa znajdzie się w TOP5 wśród lig ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz