Wpis z mikrobloga

@KotoFan od jakiegoś czasu używam maców, w robocie takie dostałem bo cały zespół z uk leci na makach. Macbooki pro 13 cali, najpierw z 16gb, teraz wersja na full wypasie z 32 gb. Generalnie jest to najlepszy sprzęt na jakim pracowałem, działa szybko, pod spodem linux właściwie, podopinam se 4k monitorek i jeszcze drugi i uciąga je bez problemu.
Rozumiem że to na studia a nie pod developement, bo nawet localstacka aws jak postawicie, jakieś zabawy z terraform, czy cloudformation to co najwyżej komp zassie pompkę i się zamuli ;)
@jaca_66: Może nie jestem taki cool, ani moje projekty, ale teraz mam maca mini, kubernetesa i 16GB i nie narzekam :)
Ale to prawda nigdy nie korzystałem z wymienionego zestawu :), a studia już dawno za mną :(
@krzat: Mam złe doświadczenia, trochę inne powody, ale jak brałem pierwszego macbooka z retina to miałem z nim problemy. Pierwszego „innowacyjnego” się boje :)
@KotoFan: W sumie jak masz maca mini to najlepiej zaczekać na następną wersję, możliwe że całkiem zmiecie z planszy intela. No i będzie to druga wersja z poprawkami.
@KotoFan: ja używam z 32 GB 16", czyli niby lepiej chłodzony, stack inny niż Java, ale też docker i Kubernetes. Jak apki nic nie robią, to jest ok, ale np. importowanie kilku kolekcji mongo (~50GB) do Dockera rozgrzewa go do przysłowiowej czerwoności. Mam Mac Fan Control i wyłączony Turbo Boost, sam laptop na podstawce (bez wentylatora) ale odnoszę wrażenie, że niewiele to wszystko pomaga na tę i7.

Na Twoim miejscu poczekałbym