Wpis z mikrobloga

Czytam i czytam aż w końcu i ja chce zacząć swoją przygodę z giełdą ( ͡º ͜ʖ͡º) Interesuje mnie na początek zabawa w #longterm
supermakler z pko się nada do tej zabawy (miałbym wszystko w jednym miejscu) czy lepiej próbować xtb, bossa albo ing? Mam zamiar tylko trzymać i co miesiąc systematycznie dokupywać kolejne akcje.
Orlen się nada na początek? Przewinął mi się kilkukrotnie przed oczami jako polecany i ciekawa polityka dywidendy do 2030 roku.
A fundusze inwestycyjne od PKO? Niektóre wyglądają dość ciekawie jako longterm.
#gielda
  • 14
Orlen się nada na początek


@MojHonorToWiernosc: Nada się, patrząc na wyniki za półrocze to w styczniu będzie po 180-200 zł.
Polecam BOSSA, nie mają rocznej opłaty, prowizja jak u wszystkich, mają dobrą aplikację mobilną, no i to jest zwykły bank, w razie czego załatwisz sprawę w placówce, nie tak jak w xtb
@Vateusz23: Za minione półrocze mają już wypracowanie 9,5 zł zysku na akcję, https://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/PKNORLEN/wyniki-finansowe
3 kwartał jeszcze lepszy od pozostałych, za cały rok spokojnie będzie wypracowane 19 zł zysku na akcję.
Ile będzie wynosił kurs przy takiej dywidendzie, załóżmy wypłacą 80%? Hę?
71,4zł jak dzisiaj?
Dywidenda wypłacana jest w lipcu, więc już od stycznia będą ustawiać się w kolejce wielcy gracze, którzy nie wchodzą w jeden dzień, ale przez miesiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@getin: jakie waluty obce jak euro było w 2006 roku po 4.30 tak dziś 4.60. Wielka mi inwestycja, to samo śmieciowy dolar który od dłuższego czasu buja się 3-4 złote a dziś jest bliżej 4 niż 3, funt to samo

Jedynie na uwagę zasługuje frank ale szwajcarzy są za mądrzy by doprowadzić do wzrostu własnej waluty czy to do dolara, euro czy złotówki.

Kupując walutę i nic z nią nie robiąc
@xdrcftvgy: Nie wiem i wiem jednocześnie (zasługa drożyzny surowców i inflacji), Obajtek mówił, że również zwracają się im inwestycje sprzed lat, nie wnikam już jakie.'

Przejmują PGNiG, a to na przyszłość podniesie jeszcze bardziej zyski, bo firma jest dochodowa.

Ale myślę, że to jest najciekawsze https://www.bankier.pl/wiadomosc/PKN-Orlen-i-Synthos-podpisaly-umowe-ramowa-przy-wdrazaniu-malych-i-mikro-reaktorow-jadrowych-8143343.html
@MojHonorToWiernosc: bierz Orlen nie słuchaj ludzi zaślepionych polityką, powinien rosnąć, jest dobra dywidenda, plany przekształcenia w koncern multienergetyczny, farma wiatrowa, energetyka jądrowa, przejęcia innych spółek itd. powinny przynieść wzrosty, Orlen przed pandemią chodził po ponad 100zł