Wpis z mikrobloga

Jak mnie mierzi ta pogardą z jaką Simon się wyraża o innych ludziach. Niby wykształcony człowiek, a kultury zero

Prof. Simon o czwartej fali w niewyszczepionych powiatach: Niech przygotują domy pogrzebowe

Profesor został zapytany, czy rząd rozważa w takiej sytuacji wprowadzenie lockdownu w całej Polsce. - Jako Rada Medyczne nie zalecamy wprowadzenia lockdownu w całym kraju. Są obszary Polski, zwłaszcza duże miasta, gdzie mieszkają ludzie lepiej wykształceni. Tam odsetek wyszczepienia przeciw COVID-19 jest bardzo wysoki. Niestety są też biedne i strasznie konserwatywne gminy, jak na Podkarpaciu, gdzie ludzie z różnych, niezrozumiałych dla mnie powodów nie chcą się szczepić. W tych rejonach trzeba przygotować służbę zdrowia i też zakłady pogrzebowe na tę tragedię, która tam może się zdarzyć - wyjaśnił prof. Krzysztof Simon.

- Po względnie spokojnym letnim okresie sytuacja powoli zaczyna się zaostrzać. Znowu zaczęli do nas trafiać pacjenci z ciężkim COVID-19. Wszystkie te osoby nie są zaszczepione. Mieliśmy nawet jednego pacjenta z tych antycovidowców, co tak potężnie protestują. Cztery razy dziennie pytał mnie, czy będzie żył. Wysłałem go z tym pytaniem do Torunia - opowiedział kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.


https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27470412,prof-simon-o-czwartej-fali-w-niewyszczepionych-powiatach-niech.html#do_w=60&do_v=143&do_st=RS&do_sid=289&do_a=289&do_t=19&do_g=5&do_s=A&s=BoxNewsImg2

#koronawirus #covid19
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bardzospokojnyczlowiek: to trochę wkurzające może być jak chłop trąbi aby się szczepić aby nie wylądować na jego oddziale, a potem pełny oddział tych co wiedzieli lepiej. Nie tłumaczy go to ale w jakiejś małej części go rozumiem. Mam też trochę mieszane uczucia do osób ewidentnie będących w dużej grupie ryzyka, a unikających szczepionki jak ognia. Puściłbym to jednak wolno bo każdy musi być świadom swoich decyzji i ich konsekwencji ¯\_(ツ)_/¯, chociaż
@bardzospokojnyczlowiek: im bardizej simon #!$%@? w ten sam desen tym bardziej odrzuca nie zaszczepionych. Pogratulowac PR-u. W gorzowie ratownicy dali wypowiedzenia to tez wina koronawirusa ? A Horban juz przenalizowal covid za 2 mln ? #!$%@? oni chyn nakupili z 200mln dawek sczepionek i beda szczepic swinie niedlugo