Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania

tl;dr - w jaki biznes można włożyć na start do 50k zł, a potem co miesiąc 5k zł, by w perspektywie ok. 5 lat mógł przynosić ok. 5k zł dochodu miesięcznie? Im mniejszy potrzebny nadzór nad inwestycją tym lepiej. Miasto wojewódzkie, 300k mieszkańców.

Dłuższa wersja:
Praca na etacie, 50k oszczędności do wydania, odkładam 10k zł miesięcznie, z czego 3k to DCA w krypto. Za kilka miesięcy również giełda, ale muszę się jeszcze poedukować w tym temacie. Myślałem, czy by nie robić tego samego ze złotem (np. jedna moneta na kwartał), ale jesteśmy obecnie na 3 najwyższej cenie w ciągu ostatnich 20 lat i póki co mój entuzjazm związany ze złotem osłabł.

Najpierw pomyślałem o zakupie lokalu pod wynajem, ale tutaj problemem będzie zapewne wkład własny, bo przy obecnych wycenach nieruchomości potrzebowałbym ze 100-150k, a tyle nie mam. Zacząłem więc myśleć o tym, czy by nie znalazł się jakiś biznes, gdzie mógłbym na start włożyć mniejszą kwotę - nawet całe swoje oszczędności do wydania, ale wciąż tyle, ile mam - a potem miesięcznie z 5k, by w perspektywie ok. 5 lat mieć z tego ok. 5k miesięcznie dochodu. I z racji pracy na etacie, im mniejszy byłby potrzebny mój dozór tym lepiej.

I tak myślę i myślę i nic "specjalnego" nie przychodzi mi do głowy - bo np. inwestycję w jakąś budkę z żarciem odrzuciłem, bo to chyba nie jest taki prosty biznes, plus trzeba sporo go doglądać, a z tym byłby problem. I jestem w kropce, a inflacja z każdym miesiącem coraz wyższa. :(

#inwestycje #nieruchomosci #kryptowaluty #zloto

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611d36fbf81bf9000b2c7525
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: lokaty na 0,1% lub obligacje skarbowe.

Nie ma takich inwestycji. Jakby były to by ludzie w to inwestowali, a nie wkładali w beznadziejne lokaty lub ryzykowne giełdy.

Kiedyś jak byłem młodszy to miałem masę pomysłów i myślałem, że problem jest tylko z kasą. Myślałem jak tu znaleźć inwestora.

Ale teraz jak mam więcej kasy, to nie mam już takich pomysłów i ciężko znaleźć inwestycję.
@AnonimoweMirkoWyznania 350k po 5 latach i 5k miesiecznie to jak wyżej kolega pisze nie do uzyskania bo to 17%. Druga sprawa jak odkladasz 10k miesiecznie to dlaczego masz tylko 50k oszczednosci? xD zacznij od nie rozjebywania kasy na glupoty a nie od inwestowania. Trzecia sprawa to zloto wcale nie jest jakos obecnie drogie bo na jego cene nalezy patrzec wzgledem akcji dow jones. Popatrz sobie na dow jones gold ratio które aktualnie
jak to, na wypoku nikt nie doradzi w tak błahej sprawie (i tak błahych kwotach)??? Przecież tu co rusz się przewijają tacy co zarabiają po 30-50k netto na miesiąc, oczywiście wielcy biznesmeni z branży IT


@AnonimoweMirkoWyznania: a czy któryś z nich pisał, że inwestuje na prawie 20% roi? ;)
@tomcionek15: musisz sprawdzić szczegóły bo ja odpuściłem z racji dość dużej powierzchni - min. 1ha odpowiednio słabej jakości gruntu. Z tego co wiem Ty tylko dzierżawisz więc odpowiedzalny jesteś za: dojazd do działki, musi być prąd - najlpeiej, zeby przechodził przez działkę. Instalacja, podłączenie Cię nie interesuje.

EDIT. Umowy pisze się raczej na XX lat bo koszt postawienia jest dość duży więc nie mogą sobie pozwolić, że za rok zrezygnujesz.
OP: @banciur: @puto:
Rzeczywiście, 5k to trochę dużo, więc powiedzmy 2k. :) A mam tyle ile mam, bo reszta poszła na wkład własny do kredytu hipotecznego, a 10k miesięcznie odkładam dopiero od kilku miesięcy.

@PonadgabarytowaKaryna
Boję się wynajmu, bo jak trafi się trefny lokator, to się go nie pozbędę. Najlepiej byłoby ze studentami, ale tutaj to nie wiadomo, czy będzie nauka zdalna czy nie.

@HarrisonFiat:
Garaż/miejsce parkingowe przy
@AnonimoweMirkoWyznania ale miejsce postojowe nie amortyzuje sie i cena idzie tylko do góry (prawie zawsze). Przelicz sobie ile miejsc parkingowych możesz kupić za cenę mieszkania pod wynajem i porównaj inwestycje
Do tego nie psuje się nic i mało trzeba doglądać
@AnonimoweMirkoWyznania no dasz za garaż 35k i ci sie zwróci po 10 latach. Ale to ze wszystkim tak jest. Mieszkania na wynajem, akcje spółek dywidendowych to samo. Z tym ze nie mysl ze wynajem mieszkan to malo pracy. Duzo osob ma zel podejscie i traktuje wynajem mieszkan jak dywidende. Jest tu troche pracy z klientem. Ludzie wynajmujacy sie czesto przeprowadzają (stąd wynajmują).