Wpis z mikrobloga

Macie czasem takie wrażenie że management z USA/Anglii/Niemiec, mam na myśli Project Managerów mają do nas programistów z Polski/Rosji/Indii/Ukrainy trochę takie podejście jakbyśmy byli mówiąc trochę wstydliwie "robolami"? Czuję to, ale nie jestem pewny, czy też tak macie...

#korposwiat #programowanie #pracait #pracbaza #naukaprogramowania

Czy czujesz się gorszy?

  • tak 54.7% (94)
  • nie 45.3% (78)

Oddanych głosów: 172

  • 33
@Tasartico7: nie podejrzewałem że będzie więcej wyników na tak, np. mój manager z Anglii jest bardzo wymagający do tego stopnia że mamy presję niezdrową w projekcie (nadgodziny darmowe zaczęliśmy robić bo ciągle przypomina nam o deadline...) no i też trochę zadufany w sobie... Nie wiem z czego to wynika, ale na pewno dobrze o nim nie świadczy.

Ale chyba takich ludzi muszą zatrudniać bo w sumie zajebiście nas ciśnie że aż
@Tasartico7
Menago zawsze będą zarabiać więcej niż specjaliści. Oczywiście w ramach tej samej organizacji/działu, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Np. Junior w warszawskim ssc zarabia więcej niż "menadżer" w McDonald's.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: nie lubię takich sytuacji gdy zwykli programiści muszą odpowiadać za tight deadlines wypracowane przez menadżerów. Ale niestety nie zawsze się ma to co się lubi ;)
@little_muffin chyba że jesteś kimś z grupy uprzywilejowanej np: lezbijka albo czarnym. Na zachodzie to bardzo popularne że dostajesz nie za umiejętności a za to jaki masz kolor skóry albo jaką masz orientacje seksualną
@jaca_66: z tego co ja zaobserowalem to niewielu native angoli zostaje programistami. Ciezka robota, lepiej zostac scrum masterem, project ownerem i innym sretete. Ja pracuje z anglikami to polowa z nich to sa nie native. Mam takiego scrum mastera z danii, i gosciu ma takie mniemanie o sobie, a dzisiaj sie chwalil ze stworzyl nowy system do wyceniania user storisow przy pomocy ikonek w slacku. Takie gadajace glowy. Jako programista sie