Wpis z mikrobloga

@guma_Turbo: No niby tak by było gdyby nie to że zawsze mam takie gniazdo przetarte z jednej strony xD pozatym moje włosy są takie że muszę je podnosić od nasady pre stylerem i pizgac pudrem żeby nie były ulizane xD
  • Odpowiedz
@HuierP10: Suszarka wysusza włosy i ogólnie najlepiej kiedy schną one naturalnie albo są suszone z i m n y m powietrzem. Gorące powietrze otwiera między innymi łuski włosów, stają się łamliwe i matowe.
Jeśli włosy się bardzo przetłuszczają polecam ziołowe szampony z pokrzywy, jaja lub rzepy. Najlepiej takie bez silikonów.

Stylizacja wodą jest jak najbardziej okej - możesz spróbować zacząć myć włosy s a m ą w o d ą ale
  • Odpowiedz
@KleKotka: No to odpada,.zwłaszcza przy treningach ale co do suszenia, niestety suszarka pozwala mi dodać objętości której moje włosy nie mają, nie suszę jednak maksymalnym strumieniem ciepła więc wydaje mi się że powinno być ok, zastanawiam się tylko czy moczenie włosów nie pobudza produkcji sebum, bo gdy wieczorem umyje po treningu i pójdę spać (już w suchych) to rano wstaje z #!$%@? włosami,stąd chciałbym stylizować je rano na mokro
  • Odpowiedz
@HuierP10: Kup sobie proszek do stylizacji/objętości albo po prostu talk dziecięcy. Zasypujesz delikatnie włosy przy nasadzie i roztrzepujesz palcami - absorbuje sebum i nie osadza się jak suche szampony w spreju. Możesz to nawet zrobić mąką ziemniaczaną - naturalnie i ten sam efekt. Oczywiście na suche już włosy.
  • Odpowiedz