Wpis z mikrobloga

- Partie polityczne nie muszą się spowiadać ze wszystkich wydatków – uznał sąd. Jego zdaniem nie można też od nich żądać udostępnienia kopii umów, bo to dokumenty prywatne, a nie urzędowe. O co pytaliśmy Wiosnę Biedronia i co dokładnie orzekł WSA w Gdańsku? O tym więcej w DGP pisze Sławomir Wikariak.

Wołam:


I osoby, które chciały poznać ciąg dalszy tej sprawy:


PS Nie sprzedamy Opla, ale koszulkę. Komuś tutaj mieliśmy dać znać, gdy uzupełnimy rozmiarówkę koszulek z napisami ,,Jawność sprzyja" i ,,Wiedza Władza" w naszym sklepiku, ale nie możemy dokopać się do właściwej wiadomości/komentarza. Wybacz mirku, może tutaj zauważysz, są: https://siecobywatelska.pl/kategoria-produktu/koszulki
Jeśli też potrzebujecie, zapraszamy. Pozostały asortyment naszego sklepiku znajdziecie tutaj: https://siecobywatelska.pl/sklep/ Cały dochód ze sprzedaży wspiera naszą działalność.
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wiosna #biedron
  • 36
@Walus002:

W demokratycznym państwie prawnym partie polityczne nie sprawują władzy publicznej, ani nie wykonują zadań władzy publicznej. (…) Partie polityczne nie wykonują więc samodzielnie władzy publicznej, wpływają natomiast na jej sprawowanie. W konsekwencji (…) nie mieszczą się w zakresie podmiotowym definicji informacji publicznej, zawierającej katalog podmiotów, z których działalnością wiąże się wytwarzanie informacji publicznych” – podkreślono w opublikowanym niedawno uzasadnieniu wyroku.

Sąd przyznał, że partie mają obowiązek informowania o źródłach finansowania,
@Watchdog_Polska: btw dlaczego zwykle jakiś sąd w Gdańsku? Łódzkie here w dodatku wioska i nigdy nie miałem styczności z wymiarem sprawiedliwości a i tak wiem że sądów w Gdańsku wolałbym unikać jak ognia xD
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Formalnie tak- powinni udostępnić tylko środki przeznaczone na kampanię. Tylko startowali jako niby koalicjant SLD choć formalnie to tylko SLD jako jedna partia wziął dotację, więc po prostu obeszli prawo i nie wystartowali jako koalicja, więc są przepisy np. skarbowe obejścia prawa i gdyby chcieli to ich prześwietlili. Do tego przeciwko Biedroniowi prowadzono śledztwo w sprawie wpłat na jego fundację i teraz kwestia czy te pieniądze nie posłużyły również na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Czytałem. Niemniej uważam, że skoro ktoś się pcha do sterowania życiem publicznym to powinien od początku mieć pełne, przejrzyste i ogólnodostępne 24/7 rozliczenia finansowe, żeby pokazać ludziom, iż nie mają nic do ukrycia i są uczciwi, a nie zrobili sobie maszynkę do ciągnięcia kasy dla swoich. Tak samo powinny prowadzić jawnie swoje finanse wszelkie sekty.

Jawność bardzo ogranicza robienie wałków, bo zawsze znajdzie się jeden ciekawski z masą wolnego czasu
@Watchdog_Polska: btw dlaczego zwykle jakiś sąd w Gdańsku? Łódzkie here w dodatku wioska i nigdy nie miałem styczności z wymiarem sprawiedliwości a i tak wiem że sądów w Gdańsku wolałbym unikać jak ognia xD


@SSDH:

I jak się podoba sądownictwo w "polskim Palermo"? XD

@Dawkins_Wszechwiedzacy

W sumie, nie mamy rankingu sądów podnoszących nam szczególnie bardzo ciśnienie, nie mamy też wrażenia, że gdański sąd jakoś specjalnie odstaje od reszty. ( ͡