Wpis z mikrobloga

Tez tak mieliscie?


@Flaklypa: Nie.

Dajcie mi argumenty, dlaczego powinienem sie zaszczepic.


Krótka piłka - prawdopodobieństwo NOPów jest o kilka rzędów wielkości mniejsze niż prawdopodobieństwo ciężkiego albo umiarkowanego przejścia covida (za umiarkowany przebieg uznaję przeziębienie czy nawet utratę smaku/zapachu).

Rachuba się zmienia, jeśli już przechodziłeś tą chorobę - wtedy szczepionka jest nieistotna. Ja tej choroby nie przeszedłem, i zaszczepiłem się w pierwszym możliwym terminie.
@GaiusBaltar:

prawdopodobieństwo NOPów jest o kilka rzędów wielkości mniejsze niż prawdopodobieństwo ciężkiego albo umiarkowanego przejścia covida (za umiarkowany przebieg uznaję przeziębienie czy nawet utratę smaku/zapachu).

Zdajecie sobie sprawę, że zarówno zarejestrowane bezobjawowe przechorowania, jak i zarejestrowane NOPy są GIGANTYCZNIE niedoszacowane? Ale tak, bardzo możliwe że po szczepieniu jest ich faktycznie mniej, chociaż rozpędzanie się z tymi niezliczonymi "rzędami wielkości" różnicy jest dość zabawne. W szczególności u młodych :)
@Flaklypa:
Bo to prawdziwa pandemia, która nie potrzebuje marketingu bezpośredniego więc jest poważna na serio.
Bo jest tyle publikacji naukowych za dostępnych i promowanych , a wszystkie inne ,które są przeciw temu są na całe szczęście wyciszane.
Bo tak mówi Pan i Pani w rządzie.
Bo wyjedziesz na wakacje na które każdy jeździ.
Bo nie będziesz na kwarantannie która można łatwo obejść.
Bo całe to szaleństwo mimo że nie jest logiczne
@Flaklypa: Jeśli czujesz, ze powinieneś to to zrób. Jeśli nie to nie rob, a jesli masz wątpliwości to znaczy, że powinienes sobie dac czas na rozwianie wątpliwosci. Zadne madrosci nas wykopków tutaj nie pomogą raczej ;)