Wpis z mikrobloga

Chcę wymienić tylne zaciski w samochodzie, i przy okazji wymieniłbym płyn hamulcowy. Chcę się upewnić czy wszystko dobrze rozumiem

1. Odciągam stary płyn strzykawką
2. Odkręcam odpowietrznik i spuszczam stary płyn z tylnych tłoczków
3. Dolewam nowy płyn
4. Odpowietrzam pompę ABS forscanem
5. Odpowietrzam tyle zaciski

Czy wszystko jest ok?

#motoryzacja #ford #mechanikasamochodowa
  • 8
@JaTobieTyMi: @blackmilk: z abs od najbliższego koła - chyba, że procedura przewiduje inaczej :)
Pamiętaj, żeby pompa za długo nie pracowała (żeby się nie przegrzała), więc rób przerwy. Oprócz tego nie rozładuj sobie akumulatora i przy wymianie całego płynu zrób jazdę testową i odpowietrz raz jeszcze już same zaciski.
Upierniczysz się przy tym, a i tak skończysz z zapowietrzonymi.

0) Przed rozpięciem przewodu od zacisku hamulcowego, użyj klamerek do zaciskania przewodów hamulcowych; po założeniu i zakręceniu odpowietrznika możesz je zdjąć
1) Długi przezroczysty wężyk i większą strzykawkę na końcu (szukaj: żaneta strzykawka)
2) Zakładasz wężyk, Ciągniesz i blokujesz tłoczysko
3) Dolewasz nowego płynu pod korek
4) Hebel w podłogę
5) Luzujesz odpowietrznik - do węża zacznie być zaciągany stary płyn
6)
@blackmilk: @Akrat92: @NyanNyan: Dzięki, widziałem, że w forscanie mam procedurę odpowietrzania każdego koła z osobna, więc nie muszę pompować pedałem.

Czyli najlepiej będzie odciągnąć stary płyn ile się da ze zbiornika, zalać nowy, zacisnąć przewód hamulcowy, wymienić zaciski, założyć przewody i odpowietrzyć.

Chociaż może lepiej nie zaciskać przewodów żeby stary płyn zleciał z przewodów, a potem zaciągnie się nowy, świeży
@JaTobieTyMi: tak jak koledzy wyżej piszą, nie zapowietrzaj pompy ABS tylko przepompuj płyn, ze zbiorniczka odessij ile się uda, zalej świeży pod korek, wymień zaciski (zanim cały płyn ze zbiorniczka zejdzie, powinieneś już skręcić przewody na nowych zaciskach) i dolewaj i pompuj, nie dopuść do zapowietrzenia pompy ABS bo to niepotrzebna dodatkowa robota. Ile lat ma auto?
@JaTobieTyMi: Nie do końca dobrze. Wiem że 90% filmików na yt, przedstawia sposób jaki opisałeś, ale moim zdaniem tak można odpowietrzać tylko przednie.
Tylne mają mechanizm od ręcznego, tam tworzy się banka powietrzna. Aby je prawidłowo odpowietrzyć najlepiej robić to na stole, kładziesz zacisk zewnętrzną strona tłoczka do dołu, i zalewasz płyn przez jakaś rurkę. Wtedy płyn wszędzie dotrze. Potem możesz zamontować i odpowietrzasz tradycyjnie.
Bez tego patentu będziesz się długi