Wpis z mikrobloga

Dość już mam. Szukam działki i po prostu nic nie idzie znaleźć. Coraz częściej pojawia się myśl o kupnie gdzieś na wygwizdowie. Jak szukać działki w mieście wojewódzkim? Budżet 300k i uja można znaleźć w tej cenie, a szukam nawet tych nieuzbrojonych. No i jeszcze mpzp. Dlaczego trzeba się dostosować do domów juz istniejących.. przecież one są brzydkie, po co to powielać? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #nieruchomosci #dzialka #dom #budowadomu
  • 15
@pitersi: Nie załamuj mnie.
@abracadaver: oczywiście tam też szukam, nic nie ma serio. Wiem, rozumiem potrzebę mpzp ale uważam że jest za bardzo nastawione na utrzymanie tradycyjnego wyglądu czyli domek z dachem 45st i czerwona dachówka ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Nizkii: Wrocław
@Lala-Sassy Po prostu teraz wyż z lat '80 rzucił się do kupowania. W tym samym momencie mamy wszyscy dzieci i zaczęliśmy dobrze zarabiać. Za 10-15 lat działki nagle zaczną tanieć o ile imigranci (np klimatyczni) nie zaczną do nas masowo przyjeżdżać.
@Lala-Sassy gdyby nie to że covid wybił masę ludzi to działek kompletnie by nie było. Po prostu jesteśmy pokoleniem które nadziało się na rosnącą długość życia. Kiedyś było tak że starsze pokolenie umierało i nowe kupowało od nich domy/ działki. Nagle pokolenie z lat 30-50 żyje dłużej niż kiedyś ludzie żyli i przez to działki nie są zwalniane i wystawiane na sprzedaż. Załamała się cyrkulacja ziemi...
@Sl_w_k_1: Nie stać mnie, 300-350k to max co jestem w stanie wydać.. działki dla deweloperów chodzą po 150zł za metr, więc jak mam dać za działkę np. 400zł za metr, bo takie są ceny za małe działki do 1000m, to bardziej mi się opłaca kupić bliźniaka, co zreszta już rozważałam.
@pitersi: Czyli co, jestem skazana czekać aż zemrze się staruszkom? Trochę to smutne ( ͡° ʖ̯ ͡°) moim zdaniem masa ludzi kupuje działki nie dla siebie pod budowę le inwestycyjnie i to jest problem. Nie zliczę ile razy słyszałam od sprzedawców że ktoś im kupił 2, 3 działki na raz - dla dzieci lub na przetrzymanie aż cena wzrośnie. A tez często jak dzwonię na ogłoszenia to
@Lala-Sassy popyt inwestycyjny pojawił się tylko dlatego że ludzie widzą że jest załamanie podaży i ceny rosną. To podbija ceny ale jest wtórne.
Tak. Problem się rozwiąże dopiero jak podaż wzrośnie (staruszkowie zaczną umierać) albo spadnie popyt (dzisiejsi 30 latkowie będą mieli 50 lat i dzieci im uciekną z domu).

Zacznij się pytać dlaczego dom/ działka jest wystawiona na sprzedaż. Jeżeli jest to od "właściciela" a nie kogoś kto spekulował to 90%
@pitersi: Jeśli od właściciela to zazwyczaj spadek klasyfikacji gruntu i możliwość przekształcenia rolnej w budowlaną. W innym przypadku głównie inwestycyjne, kupione kilka lat wstecz ¯_(ツ)_/¯ nie chce czekać aż sama będę mieć 50 lat żeby coś kupić kurde
@Lala-Sassy: Dlaczego kupowanie działek w oczekiwaniu na wzrost ceny lub na przyszłość dla dzieci jest w Twojej perspektywie problemem?

Jeśli człowiek pracował dłużej/ciężej/lepiej, to dlaczego chęć skorzystania przez niego z owoców swojej pracy miałaby być problemem?