Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chwilowo: chciałem zrobić grę bo miałem słaby internet żeby jakies fajne pobrać
Potem długa przerwa bo nie udało mi się
Ale na studiach znowu się w tym odnalazłem
@Chwilowo: Dawno dawno temu w odległej galaktyce sterownik karty graficznej w moim pierwszym komputerze miał buga, który skutecznie uniemożliwiał granie. Ponieważ nie mogłem grać, zacząłem programować w Turbo Pascalu.
7 lat później zacząłem studiować informatykę.
Rok po skończeniu informatyki postanowiłem zmienić swoją pierwszą pracę jako programista na coś lepszego. Duża firma zajmująca się telekomunikacją bezprzewodową miała akurat biuro z dobrym dojazdem. I tak zajmuję się telekomunikcją bezprzewodową przez ostatnie 7 lat.
@Chwilowo: zainteresowałem się w szkole podstawowej, jak zrobiono w czasach PRL-u wystawę sprzętów, które udało sie posiadac uczniom z liceum i podstawówki (miałem wtedy takie nietypowe rozwiązanie - coś ala dzisiejsze gimnazja z liceum). Zapisałem się do kółka w szkole, bo szkoła zachęcona i po dotacjach od fabryki z która współpracowała (jako uczniowie podstawówki mieliśmy tam praktyki uczniowskie) i zrzutce rodziców kupiła 4 C=64. Potem było juz z górki, zapisałem sie
@Chwilowo: rodzice na komunię kupili mi pc xt i książkę do dosa gdzie był qbasic. Wcześniej ogarniałem sam c64 basic nie umiejąc jeszcze dobrze czytać bo akurat był komputer a magnetofonu sprawnego jakoś nie.
@Chwilowo:

Pracowalem w help desku i bylo tak malo roboty ze zaintalowlem sobie Ubuntu i zaczalem pisac w Javie. 6 lat pozniej mam 20k na reke i bede zmienial niedlugo na 25k.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chwilowo: na drugim roku miałem na studiach język C. Półtora roku później byłem na drugim roku informatyki. Kolejne półtora roku i byłem na magisterskich. Prace zacząłem na inżynierskich
@Chwilowo: Anno domini 2k16, jakieś wykopalisko z filmikiem Zelenta (XD 1), wakacje po praktykach studenckich z Technologii Żywności (XD 2). Ciężkie i mało perspektywistyczne studia, coś między biotechnologią a chemią żywności. Uznałem wtedy, że jednak nie będę wiązał z nimi przyszłości i chyba wolę klikać rzeczy w komputerze. Zacząłem od C++, ale potem szybko skoczyłem do JSa. W ogromnym bólu i pod presją otoczenia studia mimo wszystko skończyłem, chociaż nie było