Wpis z mikrobloga

Z szurami jest jak z dziećmi, które buntują się swoim rodzicom "bo tak". Mama każe założyć czapkę, żeby dziecko się nie przeziębiło? Dziecko się sprzeciwia, tupie nóżką, ale nie zdaje sobie sprawy, że to dla jego dobra. Tak samo szury kiedy sprzeciwiają się szczepieniom. Nie mają żadnego rzeczowego argumentu i ich tupanie nóżką to co najwyżej post na wykopie, którego i tak nikt nie bierze poważnie (tak jak tupania nóżką dziecka)
#koronawirus
  • 100
@Omefa1995: Nie skomentuje poziomu twojej wypowiedzi. Jak ktoś używa słowa szur znaczy jest na intelektualnym dnie. Byłem zwolennikiem szczepień powszechnych dopóki nie zapoznałem się z danymi dotyczącymi efektywności wobec nowych wariantów. Moja szczepionka może mieć nawet 42% efektywność wobec nowego wariantu, to jest żart. W te chwili kompletną utopią jest wiara, że może co roku zaganiać całą populację do punktów szczepień.
@Omefa1995: Jakie to ironiczne, że takie zakładanie czapeczki i opatulanie dziecka prawdopodobnie mu szkodzi, nawet samo dziecko jest jako tako świadome co jest dla niego komfortowe, ale babcie muszą go mimo to owinąć i tym samym powoli niszczyć adaptację do chłodu.
Porównując antyszczepów do takich dzieci, tylko podkreślasz wartość ich instynktu samozachowawczego.
@Kaelthas: Większość szurów opiera swoje argumenty opiera na jakiś filmikach z żółtymi napisami lub wpisów na facebooku. Z jednym nawet ogarniętym szurem odbyłem rozmowę. Używał dobrych źródeł, ale co z tego, że czytał je bez zrozumienia i wyciągał błędne wnioski. Gdy mu wytłumaczyłem na czym polega jego błąd dał mnie na czarną
@ramirezvaca: Nie jestem zwolennikiem komunizmu i nie wiem dlaczego tak uważasz. Obowiązek szczepień komunizmem nie jest. Nie wiem czy wiesz, ale na całym świecie są obowiązkowe szczepienia dla dzieci. Mamy komunizm na całym świecie?
@IdillaMZ: Izrael szczepi już 3 dawką. Są już pierwsze dane dotyczące skuteczności co do wariantu delta. Szczepienia na grypę też są co roku, bo wirus mutuje i jakoś nikt na to nie narzeka
@EO33: Jasne, dziecko w -20 bez czapki na pewno wyjdzie z tego zdrowo. Tak samo na pewno społeczeństwo wyjdzie zdrowo z kryzysu jakim jest koronawirus przy niskim wyszczepieniu społeczeństwa.

A co do instynktu samozachowawczego to w tym przypadku nie ma to sensu, bo gdy ten się wykształcał w procesie ewolucji to nie było szczepień. Instynkt ten ma znaczenie w sytuacjach nagłych zagrażających życiu np. nasze postępowanie w trakcie wypadku
Myślisz, że ludzi nie szczepią się, żeby innym zrobić na złość? Takiego czegoś jeszcze nie słyszałam. Może młodzi ludzie bardziej obawiają się ewentualnyych Nop z którymi będą musieli żyć, niż minimalnego zagrożenia jakie wynika z zachorowania na covid powiedzmy u 20 latków. Na prawdę myslisz, że to ze złośliwości? Haha