Wpis z mikrobloga

Jutro o 3:30 pobudka. Jadę na kolejną samotną wędrówkę #trekking w #gory #sudety #karkonosze, tym razem okolice Szrenicy i strona czeska. Trasa pic rel. Jakieś podpowiedzi, co zmienić w trasie, jakieś jeszcze ciekawe miejsca do zobaczenia? Hitem ma być Mokra Droga i obejście Łysej Góry.
Ostatnio było fajne zainteresowanie moim spacerem po Masywie Śnieżnika, więc czemu by nie wrzucać ponownie fotek, zawsze to jakieś e-towarzystwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zakładam tag #redtrekking, żebyście mogli mnie czarnolistować,. Wiem, że na wykopie jest masa ekspertów od zdobywania szczytów w stylu alpejskim #pdk, którzy muszą wypomnieć budżetową odzież i nudne trasy. Lubię swoje samotne wędrówki i lubię się dzielić zdjęciami. ()

Obecne wyposażenie w góry:

Skarpety Quechua MH 500 (nie długie, za kostkę)
Bokserki męskie Under Armour HeatGear
Spodenki turystyczne męskie Viking Dolomite
oraz długie: Spodnie trekkingowe męskie 4F membrana NeoDry 5000
Bielizna bezszwowa męska (góra) 4F
Kurtka trekkingowa męska 4F membrana NeoDry 8000
4F Buty trekkingowe męskie grafit D4Z17-OBMH203
Okulary przeciwsłoneczne Kellys Stranger Mono
Komin wielofunkcyjny Magnum
i oczywiście kremik SPF 50

W przyszłym roku na pewno kupię nowe buty za ok. 500 zł. Te aktualne 4F służą mi od 2016 roku, zrobiłem w nich kilka tysięcy kilometrów. Oprócz tego nic mi już nie potrzeba, przynajmniej tak myślę. Oczywiście rozbudowa garderoby, żeby mieć więcej różnych ciuchów, ale ja w zimę nie jeżdżę w góry, bo nie ma po co. Wystarczą mi ciuchy na sezon wiosna/jesień.

Niestety jest to ostatnia wyprawa urlopowa, każda kolejna to jedynie wycieczka w sobotę. Oby się udało. Czuję, że podejście pod Szrenicę żółtym szlakiem po 7 godzinach drogi mnie wykończy, ale co tam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak już będę na dole po drugiej stronie, to nie będę mieć wyjścia. xD
źródło: comment_1628681232CkHdBhMQh6D8U4ZkQEWUnI.jpg
  • 20
@red7000: W zasadzie tak przyjrzałem się trasie, to kompletnie bez sensu wydaje mi się iść od schroniska pod Łabskim zielonym do góry tylko po to, żeby wrócić potem w okolice Labskiej Boudy. Poszedłbym od razu żółtym na Śnieżne Kotły, bo to ładniejsze miejsce niż to wszystko inne razem wzięte ( ͡º ͜ʖ͡º)
"> Oczywiście rozbudowa garderoby, żeby mieć więcej różnych ciuchów, ale ja w zimę nie jeżdżę w góry, bo nie ma po co. Wystarczą mi ciuchy na sezon wiosna/jesień."

@red7000: xD
@szCichy: A co można robić w górach zimą? Sam ubiór zajmuje pół dnia, dużo szlaków zamkniętych, pedalarze przesiadają się na narty, żadnych widoków, bo wszystko białe, w dodatku jest zimno i ciężko się wchodzi.
@red7000 generalnie Karkonosze latem nie są wymagającymi górami i w zwykłym t-shircie, spodenkach turystycznych za 30 zł, skarpetach z Decathlonu i butach trekkingowych z Lidla za stówkę dasz radę. Szkoda hajsow
@smieszeklukasz A to mój komfort w Tatrach po 30 kilometrach w słońcu będzie inny niż w Karkonoszach? Nie rozumiem zupełnie. Jak robię szybki marsz na 25 kilometrów w mieście, to też mam ubiór trekkingowy.