Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Chcę z różową wziąć kredyt na mieszkanie w stanie deweloperskim. Jak wygląda kwestia startu spłaty pierwszych rat? Jest możliwość na początku spłaty samych odsetek w czasie wykańczania lokalu oraz wystartowania ze spłatami pełnych rat (kapitał+odsetki) dopiero po wykończeniu mieszkania pod klucz? Trochę ciężko jednak byłoby płacić całość raty kredytowej i w tym samym czasie opłacać wynajem.
#nieruchomosci #kredyt #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61125e7aa1f1dc000a92bb8e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zalezy od systemu płatnosci u dewelopera:
- 10/90 lub 20/80 - placisz 10-20% wkładu teraz, a 80-90% przy odbiorze mieszkania, wtedy dopiero przy odbiorze bank uruchamia kredyt
- płatnosc normalnie transzami zgodnie z postepem prac - płacisz odsteki od kapitału uruchomionych transz - najpierw od 20% potem od 30%, potem od 50% itp itp - na pewno lepiej wyjasni to np @marcpol
  • Odpowiedz
@JackBauer: > Brzmi jakby ledwo co was było stać na kredyt,

Czy ja wiem? Załóżmy, że ktoś wydaje 2,5k na wynajem, 2k na ratę przyszłego mieszkania i odkłada 2k miesięcznie na wykończenie jeszcze. To po wykończeniu będzie miał o 4,5k miesięcznie więcej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem, czy tak jest zawsze, ale ja tak miałam, że na początku był okres karencji, w trakcie którego płaciliśmy same odsetki. Żadnego wniosku nie składaliśmy, tak było domyślnie. Potem, po jakimś czasie (niezwiązanym z odbiorem), okres karencji się skończył.
  • Odpowiedz
OP: @JackBauer: Mamy na wkład własny, natomiast nie chcemy płacić przez okres wykończenia mieszkania podwójnie. Z mieszkaniem u rodziny jest taki problem, że wraz z różową mieszkamy w dużym mieście, z dala od jakichkolwiek krewnych.

@Plp_: Nie wzięliśmy kredytu jeszcze. Ponadto skąd wniosek, że nie mamy środków na meble, doposażenie ? Natomiast samo wykończenie zostanie sfinansowane z części kredytu.

@panisiara: To wiem. Chodzi mi jednak o możliwość płacenia
  • Odpowiedz
Hej. Chcę z różową wziąć kredyt na mieszkanie w stanie deweloperskim. Jak wygląda kwestia startu spłaty pierwszych rat? Jest możliwość na początku spłaty samych odsetek w czasie wykańczania lokalu oraz wystartowania ze spłatami pełnych rat (kapitał+odsetki) dopiero po wykończeniu mieszkania pod klucz? Trochę ciężko jednak byłoby płacić całość raty kredytowej i w tym samym czasie opłacać wynajem.

na pewno lepiej wyjasni to np @marcpol


@AnonimoweMirkoWyznania: @KromkaMistrz: Zwykle zakup na rynku
  • Odpowiedz