Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#!$%@? sie w polną drogę i nagle pojawil się zarośla i musiałem jakoś przejść. Wyszedłem bez szwanku, ale w jednym momencie jebłem się w rękę czymś. Piekło mnie, a teraz po, jakichś 2 minutach, lekko uderzona część napuchła (minimalnie), ale pojawily sie dwa małe żółte "poparzeniowe bąble?" (płaskie raczej, wielkość 0.3cm).

Smarować jakimś kremo-zelem i będzie git czy raczej uderzyłem w coś po czym warto udać się do szpitala jak będzie gorzej? Było bardzo dużo groznie wyglądających roślin, możliwie barszcz Sosnkowskiego.
#rower #przyroda #zielarstwo #medycyna
  • 9
@NoNameNoIdeaNoLife: mogłeś sie sparzyć albo pokrzywą, ale z opisu wynika, że byłoby to za słabe na pokrzywy. Mógł to być albo barszcz Sosnowskiego, albo mantegazziego - to bardzo niebezpieczne rośliny, ale w miarę łatwo je zidentyfikować po kształcie liścia. Jeśli są pięciopalczaste i dosłownie ogromne, a łodyga grubości ręki w nadgarstku to możesz być przekonany o tym, że to barszcz. Jeśli pamiętasz miejsce, w którym się uszkodziłeś to zgłoś do gminy,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krabozwierz: biała część rośliny (kwiat?) wygląda bardzo podobnie do mantegazziego czy Sosnkowskiego i były dość duże (powyżej 1.3) ale tak wygląda chyba każdy barszcz xD.

Zglaszac tego nie będę, bo to zadupie 40km od mojego domu, a znając mentalności takich małych gmin to będą mieli to w dupie, albo palcem będę musiał im pokazać która roślina sie skaleczyłem.
Dzięki za odpowiedź :D