Wpis z mikrobloga

@Voltix: w sumie racja :D
@Ag90:
Jak to jest z poziomem jest dosyć ciężko czy ujdzie?
+/-na jakim poziomie trzeba umieć język ang aby bez problemu dac sobie radę?
Czy trzeba mieć maturę?
Czy wyniki matury mają duży wpływ na rekrutację?
@TypBezNicku: No to moge sie wypowiedziec jak bylo na IT.

Jest duzo pisania prac, wiec angielski na jakims przyzwoitym poziomie jest wymagany i uczelnie zazwyczaj pytaja o GCSE C lub odpowiednik. Plus do tego 1 egzamin na semestr z jakiegos przedmiotu. Tez nasz prace grupach i prezentacje, wiec musis byc w stanie sie dogadac.

Ogolnie czy jest trudno? to zalezy jaka chcesz ocene na koniec, ale na samo zdanie latwizna.

U
Jak to jest z poziomem jest dosyć ciężko czy ujdzie? +/-na jakim poziomie trzeba umieć język ang aby bez problemu dac sobie radę? Czy trzeba mieć maturę? Czy wyniki matury mają duży wpływ na rekrutację?


@TypBezNicku
1. Żeby uzyskać dobre oceny (powyżej 60-70%) trzeba się przyłożyć.
2. Na naprawdę mocne B2, zahaczające o C1. Mówię tu o realnym poziomie znajomości języka, a nie "papierku"
3. Tak, trzeba. Jeśli się nie ma matury,
@TypBezNicku na dniach otwartych uniwersytetu na których byłem prezentacja pt. Jak mi się podoba a studiach była prowadzona przez studentkę drugiego roku. Myślałem, że całe życie spędziła w Londynie a ta mówi, że dopiero jak przyjechała do Anglii to się zaczęła uczyć języka niemalże od zera. Dla osób które nie znają wystarczająco języka są prowadzone kursy w ramach roku zerowego
@Ag90: @Pieron: akurat jestem świeżo po skończeniu szkoły średniej i tutaj mam pytanie bo nie wiem co bardziej by mi się opłacało.
Polecieć do pl i poprawić maturę z matematyki
Zacząć od roku zerowego przy okazji podnosząc skilsy w ang
@TypBezNicku:

Jak to jest z poziomem jest dosyć ciężko czy ujdzie?

To zalezy.. Nacisk jest kładziony głównie na samodzielną naukę, jest o wiele mniej przedmiotów zazwyczaj 3-4 na semestr, nie ma tzw. zapychaczy typu "etyka", w-f lub 3, 4, 5 język...

Na zdecydowanej większości kierunków łączenie pracy na pełen etat i studiów nie jest problemem (sam tak jechałem przez 3 lata i było ok.)

+/-na jakim poziomie trzeba umieć język ang
@TypBezNicku: no jak chcesz się dostać normalnie na rok pierwszy to wymagania są dość wysokie, zazwyczaj są to dwa lub nawet trzy dobrze napisane rozszerzenia (3 to na te bardziej 'prestiżowe' uczelnie). Niektóre uczelnie wymagają też zdanego egzaminu IELTS. Moja uczenia akurat tego nie wymagała, normalnie akceptowali rozszerzeną maturę z angielskiego. Poziom angielskiego na pewno zaawansowany, mocne B2 bym powiedziała. Ja zaczynałam od roku zerowego bo nie dałabym rady poprawić na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TypBezNicku: Jeśli dopiero co przyjeżdżasz do UK to polecam ci obrać inny kierunek na studia, np. jakiś kraj na zachodzie jak Niemcy. Jesteś wtedy w granicach UE, mniej załatwiania, dużo taniej, wciąż możesz studiować po angielsku, a uniwerki są równie na wysokim poziomie co w UK. Ale jeśli już się zdecydujesz na UK to wcale tak ciężko nie ma. Na ostatnim roku bsc miałem pełno studentów z Chin, większość z nich
@Voltix: to racja, 2:2 trochę drzwi zamyka np wszystkie graudaute scheme wymagają zazwyczaj 2:1 ale pracę też można bez problemu z 2:2 znaleźć bo jednak umiejętności są ważniejsze niż papierek. Aha no i pierwszy rok nie liczy się do ocen.