Wpis z mikrobloga

Funkcjonalni debile. Nie tworzy niczego nowego. Konsumuje. Poziom muzyki pokazuje to idealnie.

ps. ostatnio byłem w szoku jak znajomy 45 letni ojciec pokazywał 18 letniemu synowi jak rozkręcić komputer, a wcześniej przeinstalować windowsa


@mastalegasta: Nie ma to jak brnąć i generalizować dalej.. Rozumiem, że kiedyś wszyscy 18-latkowie umieli rozkręcić komputer i zainstalować windowsa, bo to wynika z twojej wypowiedzi. Ja pamiętam coś innego.
Tak samo, dobrej nowej muzyki jest masa, po
Rozumiem, że kiedyś wszyscy 18-latkowie umieli rozkręcić komputer i zainstalować windowsa, bo to wynika z twojej wypowiedzi.


@dac_oficjal: Każde pokolenie powinno być lepsze od poprzedniego. Wraz z rozwojem techniki to ona była wyznacznikiem nowoczesności. Ja uczyłem matkę obsługiwać komputer, a potem smartfon. Dzisiejsze pokolenie to debile. Mają o technice mniejszą wiedzę niż poprzednie pokolenie. W czym jest w takim razie lepsze?
@Wojtulator:

Mejnstrim rapowy zawsze był szajsem.

o jeden z największych populizmów w historii rapu, że mainstream fe i magiczne hasełko podziemie, podziemie to było.
Nieprawda, już pomijając, że dziś już coś takiego jak podziemie praktycznie nie istnieje ale zawsze było to mgliste hasło.
W każdym razie w rapowym mainstreamie zawsze było pełno zajebistych raperów i w polsce i w usa, najbardziej kultowi i najlepsi raperzy ever to raperzy z mainstreamu.
Eminem,
@mastalegasta:

Kazde miało swój osobny rodzaj muzyki. 90 miały pop, 00 miały hiphop. To ma gówno z odzysku z murzyńskim lukrem

nie, hip-hop nie był muzyką 00' w tamtej dekadzie rządził nadal rock, tak samo jak w latach 90 tylko w tedy pod postacią grungu.
Nie odpowiedziałeś na żaden z moich argumentów, rzuciłeś tylko jakąś wiązankę epitetów i tym samym udowodniłeś, że jednak jesteś kolejnym boomerem co narzeka na młodzież i
@EmcePomidor: ale to co chłop wrzucił to nie jest mumble rap, to co robi snoop na filmiku to nie jest mumble rap a autotune się używa do rapowania w każdym kraju, to narzędzie stylistyczne i nie ma w tym nic złego.
Ogólnie mumble rap stał się takim terminem jak faszyzm, ludzie używają go tyle, że stracił swoje znaczenie, nazywają mumble rapem, rzeczy które nie są mumble rapem, tylko po to aby
@mastalegasta: możesz sobie darować te protekcjonalne teksty bo pewnie jestem starszy od ciebie, nie uważam że to pokolenie jest lepsze od poprzedniego, to nie była wcale moja teza, nie uważam w ogóle żeby jakiekolwiek pokolenie było lepsze od jakiegokolwiek innego, każde jest inne, ma przed sobą inne wyzwania i musi się do nich dopasować.
W ogóle to jest taką piękną ironią losu, że człowiek piszący o idiokracji i besztający młodych sam
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: źle mnie zrozumiałeś - mój komentarz nie odnosił się całościowo do Polaków, a do osób, które słuchają polskiego rapu. W ostatnim czasie polska scena muzyczna jest zdominowana przez twórców mało kreatywnych, posługującymi się powtarzalnymi konwencjami i środkami przekazu. Do tego dochodzi zerowa wartość merytoryczna i clipy kręcone na to samo kopyto. Mimo to, liczba fanów rapu cały czas wzrasta, zwłaszcza w najmłodszych grupach wiekowych.
@GhorgorBej:

Nie mówiąc o tym, że kilkanaście lat temu muzyki powstawało więcej i dużo bardziej roznorodnej.

nie, nigdy nie powstawało więcej muzyki niż teraz ani nigdy muzyka nie była bardziej różnorodna.
Teraz każdy ma za niską cenę łatwy dostęp do całkiem porządnej jakości sprzętu do nagrywania, kiedyś potrzeba było mieć hajs na drogie studia nagraniowe, nie było nawet szans aby ktoś mógł robić porządną jakościowo muzykę w domowych warunkach, dziś to