Wpis z mikrobloga

no siema mirki,
patrząc na zmiany zaproponowane w nowym ładzie, masło może ponownie stać się dobrem luksusowym, więc pokaże wam małą sztuczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

potrzebujemy słoika, śmietany 30%, około 10 minut.

dobrze jak słoik będzie większej pojemności niż pojemnik wlewanej weń śmietany, tak by ta mogła swobodnie się obijać.

#gotujzwykopem #ciekawostki #nowylad
eltanol3000 - no siema mirki, 
 patrząc na zmiany zaproponowane w nowym ładzie, masł...

źródło: comment_16283487458wpn2N7u2jFsh9523Ukd6P.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@eltanol3000: Ja do miksera wrzucam i robie masło, a jak chcesz przyspieszyć proces wystarczy łyżeczka ciepłej wody. Ale nie z lidlowskiej śmietany bo to gunwo tylko na targu kupuje śmietanę w szklanej butelce z aluminiowym korkiem który się wciska, jak za starych lat. Elo
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol

@hipokryzjawkutos: Oczywiście, że dobre masło robi się z dobrej śmietany i sam fakt, że op własnoręcznie je ubił nie zrobi z gówna rarytasu. Ale zaraz zostaniesz op ci powie, że się zesrałeś bo miałeś czelność zwrócić uwagę na ten fakt, że taniej śmietany na zagęszczaczach to ty dobrego masła nie zrobisz. I nie posypanie solą tu wiele nie zmieni.


Co ty #!$%@? xD mleko to mleko, śmietana
  • Odpowiedz
@v1lk: Śmietana kremowa pilosa 30 którą wrzucił op ma w składzie oprócz śmietany możliwie szkodliwy karagen (E407) który jest zagęszczaczem i który w wysokojakościowej śmietanie nie jest dodawany. Także skończ już się błaźnić i nie imputuj mi co ja myślę skoro to ty masz braki w temacie o którym próbujesz się wypowiadać.
  • Odpowiedz
@eltanol3000: przecież to co ty robisz wychodzi drożej niż masło. Śmietanka kosztuje 4 zł i uzyskasz z niej maks 120 gram masła o zawartości tłuszczu 82%. Czyli żeby uzyskać kostkę 200 gram musisz wydać 5.60 zł

Ostatnio widzę masło nawet po 4 zł jak kupisz 3 na raz.

Masło klarowane 500 gram kosztuje 10 zł, ty musiałbyś wydać na śmietanę 20 zł żeby uzyskać masło o takiej zawartości tłuszczu. Jednym
  • Odpowiedz
@eltanol3000: Ale przeciez sam napisales, ze masło może stac się dobrem luksusowym.
A jak wyszło, ze droższa ta twoja metoda od sklepowego to nagle „wykopki się zesraly” xd
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol

@v1lk: Śmietana kremowa pilosa 30 którą wrzucił op ma w składzie oprócz śmietany możliwie szkodliwy karagen (E407) który jest zagęszczaczem i który w wysokojakościowej śmietanie nie jest dodawany. Także skończ już się błaźnić i nie imputuj mi co ja myślę skoro to ty masz braki w temacie o którym próbujesz się wypowiadać.


"> Wpływ na zdrowie karagenu jest kwestią kontrowersyjną, jednak badania naukowe pokazują, że jest
  • Odpowiedz
  • 0
@v1lk: Napisalem możliwie szkodliwy bo jego szkodliwość jest niepotwierdzona całkowicie. Nie wiem do czego się przypierdzielasz. Oczywiście tego że się sprules ze śmietaną to śmietaną i skład ma ten sam już pominales. Tanie śmietany to nie są śmietany w 100% bo mają zagęszczacze i stabilizatory. To fakt. Zblazniles się i zamiast przyznać rację to odwracasz kota ogonem dzieciaku i przypieorzasz się do tego że napisałem nomen omen zgodnie z prawdą
  • Odpowiedz