Wpis z mikrobloga

@BekaZWykopuZeHoho: @Sekularyzacja: nie no coś mi się zdaje, że za mało ludzi chciałoby wyjść z Unii, nawet wśród polityków pisu, żeby to miało szansę się spełnić, szybciej UE podziękuje Polsce za udział we wspólnocie, jedyna szansa to zmiana władzy w 2023, oby do tego czasu Unia jeszcze jakoś wytrzymała z pisowcami
  • Odpowiedz
@BekaZWykopuZeHoho: dobrze, że Polacy póki co wyżej stawiają UE niż prywatne ambicje poszczególnych pisowcow, ale niestety oddalanie się Polski od UE jest przesądzonym faktem. Ta władza musiałaby się zmienić już natychmiast aby ten proces powstrzymać i odwrócić.
  • Odpowiedz
@terwer358: no cóż. Okno overtona zostało już nieodwracalnie przesuniete. Zgodnie z rosyjską strategią destabilizacji państw, wyjście z unii to już nie jakiś absurd tylko coś o czym rozmawiają wpływowi politycy. Za pare lat zrobi sie "niewiążące" referendum żeby wybadać opinie publiczną poprzedzone istrą kampanią fakenewsow, a potem polexit xD
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: Ja słyszałem na podcaście, że Ziobro gra na antyunijny elektorat w stylu dawnej LPR i że za wszelką cenę chce się odróżnić od PISu, bo inaczej zniknie. Może to nie aż tak, że sie okno overtona przesuwa, zresztą pewnie za dwa lata zmiana władzy i kurs na UE
  • Odpowiedz
@kamilm119: ono sie przesuwa niezależnie od motywacji ziobro. Brexit też został wprowadzony rękami skrajnego UKIPu (odppwiednikiem bedzie Konfederacja) i pro-brexitowskiego skrzydła Torysow (odpowiednikiem będzie Solidarna Polska).
  • Odpowiedz
Ale co w zdaniu "Polska w UE nie za wszelką cenę" jest nieprawdziwego? Za wszelką cenę jednak?


@kryptonim_putas: Choćby to, że dla niego tą ceną, której według niego nie wolno zapłacić jest to, że musiałby zrezygnować z ręcznego sterowania sądami i prokuraturą. To UE troszczy się o nasz interes bardziej, niż polski rząd.
  • Odpowiedz
Ale co w zdaniu "Polska w UE nie za wszelką cenę" jest nieprawdziwego? Za wszelką cenę jednak?


@kryptonim_putas: to że zdanie zostało w ogóle wypowiedziane. Sama treść oczywiście jest prawdziwą ale to standard, politycy zawsze mówią tak żeby zdanie było obiektywnie niefalsyfikowalne.

Ale liczy się przecież przekaz
  • Odpowiedz
Niedopowiadanie sobie tła do wypowiedzi osób, których nie lubimy to są sztuczki?


@kryptonim_putas: tak, traktowanie wypowiedzi bez kontekstu to generalnie sztuczki bez względu na to czy usuwając kontekst próbujesz kogoś bronić czy atakować.
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: o patrz ja też w sumie tak umiem.

Cała wypowiedź Ministra Ziobry to

Za wszelką cenę powinniśmy dążyć do tego, by bronić naszej podmiotowości i pozycji w UE. W przeciwnym razie Polska i Polacy będą tracić na członkostwie w UE. A więc - być (w UE - przyp. red.), ale nie za wszelką
  • Odpowiedz
Ale co w zdaniu "Polska w UE nie za wszelką cenę" jest nieprawdziwego? Za wszelką cenę jednak?


@kryptonim_putas: Tak, za wszelką cenę. Jak nie UE to wtedy idziemy na wschód. We wschodniej strefie wpływów już byliśmy i chyba nie było fajnie, co?

Poza tym o czym my rozmawiamy. Dla Ziobry tą "ceną" jest to że nie może sobie łamać konstytucji. Niech spier...
  • Odpowiedz