Wpis z mikrobloga

Opłacalność kopania kryptowalut na kartach graficznych. Karty posortowane są rosnąco względem aktualnej ceny zakupu.
Górnicy znowu wykupują karty graficzne. Moc wydobywcza sieci ETH wzrosła przez 4 dni o 8%, a średnia cena wzrosła o 5%.

Jeżeli ktoś planuje zakup komputera to teraz jest naprawdę ostatni dzwonek. Za rogiem są podwyżki cen pamięci Samsunga, więc nawet karty LHR pójdą do góry. No chyba, że ktoś nadal chce siedzieć na GTX serii 600, 700 i 900 :)
Tanio już było, kto się spóźnił ten zapłaci ekstra

#gpuacl #kryptowaluty #ethereum #ethereumclassic #kartygraficzne #kopaniekryptowalut #mining #komputery
Pobierz cranberry250 - Opłacalność kopania kryptowalut na kartach graficznych. Karty posortow...
źródło: comment_1628077817TBXnuIEYITu0RVtz0qQzof.jpg
  • 45
@cranberry250:
Te nowe rtx'y byś musiał rozdzielić aby miało to ręce i nogi
rtx 3060
rtx 3060 (lhr)
rtx 3060 ti
rtx 3060 ti (lhr)
rtx 3070
rtx 3070 (lhr)
rtx 3070 ti
rtx 3080
rtx 3080 (lhr)
rtx 3080 ti
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tazek: nie będę tego robił, bo kupując nową masz zdecydowanie większą szansę trafić na wersję LHR, więc po co? A używanych bez LHR nie kupisz w tak krótkim czasie tyle, żeby zbudować z nich sensowną koparkę i dodatkowo wtedy ceny będą mocno rozjechane
@obieq: Ujmę to tak - mam tyle sprzętu, że mogę w miarę spokojnie i bez szaleństw za to żyć, ale jak trafi się coś do kupienia w dobrej cenie, to dlaczego nie?
Dziś powinien do mnie przyjechać RTX 2070 za 2300zł, czyli 300zł mniej niż w tabelce
@cranberry250: ale 3070 i 3070 ti to są inne karty a masz je w jednym wierszu, może dopisz w nawiasie lhr przy tych kartach, które mają skręcony hashrate bo ktoś nieświadomy może nie skumać, np przy zakupie używanej karty.

Na szybko jeszcze przejrzałem

Kolumna z prądem to skąd te wartości? Pobór przy optymalnym kopaniu eth? Większość odbiega od rzeczywistości, w mh/s też są spore różnice.
Przykład:
rx 480 / 580 /
ale 3070 i 3070 ti to są inne karty a masz je w jednym wierszu, może dopisz w nawiasie lhr przy tych kartach, które mają skręcony hashrate bo ktoś nieświadomy może nie skumać, np przy zakupie używanej karty.

Rozdzielę RTX 3070 i 3070 Ti, ale wyniki w tabeli pozostają dla modeli LHR

Kolumna z prądem to skąd te wartości? Pobór przy optymalnym kopaniu eth? Większość odbiega od rzeczywistości, w mh/s też są