Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy te trzy wykroczenia (wyprzedzanie na gazetę, na podwójnej ciągłej i wyprzedzanie na skrzyżowaniu na gazetę) wystarczą, aby punktami odebrać "kierowcy" prawo jazdy po zgłoszeniu na policje? Koleś w kilkanaście sekund tyle narozrabiał. Taguje #polskiedrogi by piraci, który łamią prawo i narażają innych nie myśleli że jak mają janosika, cb i nawigację to że będą bezkarni.

#krakow #rower

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610a4cac85e619000a2d5d95
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy te trzy wykroczenia (wyprzedzan...
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uytx: dobrze, ale jeżeli tym pieszym będzie 70 letnia osoba, niefortunnie upadnie głową i doprowadzę ją do kalectwa/śmierci, to będę sądzony jako rowerzysta który bezprawnie jechał po chodniku i kogoś zabił - ja jednak wybieram ulice, wierze, że ludzie którzy się nią poruszają mają jakiekolwiek pojęcie o ruchu drogowym
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
z------s bo wydaje ci sie ze mozesz z przejazdu dla rowerow wlaczyc sie do ruchu.
nie ma czegos takiego jak wlaczanie sie do ruchu bezposrednio z przejazdu dla rowerow.

Włączanie się do ruchu
Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: przekroczenie ciągłej, niezachowanie dystansu, wyprzedzanie bez upewnienia się, że ma miejsce do wyprzedzenia bez utrudnienia ruchu, potem kolejne dwa naruszenia ciągłej i nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście, który jedzie prosto, o ile jechał prosto.
Coś tam dostanie, jeśli zgłosisz.

@GaiusBaltar: jednocześnie kierujący samochodem ma ustąpić pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe. Pierwszeństwo Schrödingera XD
I karny k---s dla organizatora ruchu.
  • Odpowiedz
@Catmmando: ITT kierowcy-wykopki nie rozumieja ze rowerzysta pojechal dobrze, ma pierwszenstwo to z niego korzysta, i tak byl na przejezdzie wiec samochod musi ustapic
niby mozna bylo po lewej stronie ulicy,ale widze ze smieszka rowerowa sie kończy wiec i tak trzeba na ulice zjechac, zrobil to prawidlowo
@uytx:

a wy dwaj oddajcie prawko z laysow albo nauczcie sie jezdzic przepisowo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Loginconajmniej4znaki:
W c--j łatwiej zatrzymać samochód niż rower. Auto ma szersze opony i lepsze hamulce.

A co do rowerzysty to miał pierwszeństwo na przejściu. Dyskusyjny jest zjazd ze ścieżki bezpośrednio na jezdnie ale często właśnie tak są oznaczone.

Wg mnie zrobił to poprawnie tylko nie widać czy sygnalizował zjazd ręką.
  • Odpowiedz
@kuraku: No tak, tyle że rowerzysta kiedy zjechał z przejazdu na drogę włączył się do ruchu, tracąc tym samym pierwszeństwo. A organizacja ruchu typowa jak na Kraków, bez ładu i składu.

Oczywiście nie pojechałbym tak jak kierujący Lexusem, ale rowerzysta też jedzie idiotycznie.
  • Odpowiedz
ale rowerzysta też jedzie idiotycznie.


@GaiusBaltar: no, ale nie ma wyboru w sumie, na chodnik, gdzie prowadzi go przejazd wjechać nie może. W zasadzie, jeśli to miejsce co na screenie, to powinna być taka odnoga, żeby dołączyć się do ruchu w to miejsce, z którego skręca Peugeot, ale to też by przy okazji było niezłe zagrożenie. Przyzwoitym rozwiązaniem byłby dosłownie fragment CPR na chodniku i wlot na jezdnię, żeby się
kuraku - > ale rowerzysta też jedzie idiotycznie.

@GaiusBaltar: no, ale nie ma wyb...

źródło: comment_1628075374INsJ7aRxHwORle4RBRrcAp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kuraku: Znam to miejsce, i generalnie jest beznadziejne. Jednak jadąc jakimkolwiek pojazdem, kiedy włączam się do ruchu, upewniam się że nie zmuszę do hamowania / zmiany kierunku jakiegokolwiek innego uczestnika ruchu. Nie czepiam się samego wjazdu z przejazdu na drogę, bo musiał to zrobić, a tego, że następnie się włączył do ruchu tuż przed jadącym pojazdem. Nieraz tak stałem po parę minut, kiedy nie miałem 100% pewności, że nie wymuszę.
  • Odpowiedz
@kupuje_bulki_w_almie: Super że może, zrobił to bardzo prawidłowo ale czy bezpiecznie? Widząc tak szybko zbliżający się samochód ja bym podjął zupełnie inna decyzję i wjechał na chodnik. Mogę się założyć, że kierowca się nie spodziewał że nagle ktoś mu wjedzie przed maskę, a bardziej stawiał na to że rowerzysta wjedzie na chodnik. Dalej jestem zdania, że zdrowy rozsądek > przepisy. A infrastrukture rowerową w polsce j---ć prądem.
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: kumplu wściekasz się a trzeba przyznać że w tej sytuacji i rower i samochód postąpili podobnie. Dlatego że infrastruktura jest do d--y. Nikt nie ma racji. Jest parę logicznych rozwiązań ale każdy ma to w dupie.
To miejsce jeszcze do niedawna wyglądało tak i nie wiadomo było jak się włączyć poprawnie na jezdnię gdy kończy się DDR ale ktoś podumał i to naprawił. Nie jest idealnie ale jest poprawione
  • Odpowiedz
z------s bo wydaje ci sie ze mozesz z przejazdu dla rowerow wlaczyc sie do ruchu.

nie ma czegos takiego jak wlaczanie sie do ruchu bezposrednio z przejazdu dla rowerow.


@WykopanyDzon: kompletnie nie rozumiesz tego przepisu. W drugiej części masz rację, jeśli coś nie jest opisane w tym punkcie, to nie włączasz się do ruchu, tylko cały czas w nim jesteś ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
zbliżający się samochód ja bym podjął zupełnie inna decyzję i wjechał na chodnik. Mogę się założyć, że kierowca się nie spodziewał że nagle ktoś mu wjedzie przed mask


@uytx: to samochod jechal za szybko, 30 km/h w miescie powinno byc
no to kierujacy musza sie spodziewac
  • Odpowiedz
iał tak się toczyć za twoim rowerkiem? 20 km/h? XD wykonał manewr sprawnie i szybko, coraz bardziej odklejeni ci pedalarze


@imargam_2137: ty jestes odklejony prostaku
w miescie 30 sie powinno jezdzic, 50 na wyizolowanej drodze, czy tam ile zarzadca drogi sobie chce, moze byc nawet 250 przy zachowaniu warunkow, i bardzo ostroznie, sprawnie i szybko sie jezdzi samochodem na autostradzie

w miescie sprawnie i szybko porusza sie rowerem
  • Odpowiedz