Wpis z mikrobloga

no nie bardzo. Tym bardziej że aborcja jest do 12 tygodnia. Serio, zobacz sobie jak to wygląda.


@Hrjk: No bardzo tym bardziej, że aborcja ma tu c--j do rzeczy. A p---------e, ze dziecko z pomocą przeżyje jest śmieszne. Ponadto w kosmosie nie ma żadnego życia prócz tego, które my tam zawieźliśmy. Życie płodowe to okres spędzony od poczęcia do porodu. Tygodniami się nie można zasłaniać, bo to zwykła ignorancja.
  • Odpowiedz
Chodzi o pozostawienie wyboru temu promilowi matek, które maja ważny powód aby tej ciąży nie chcieć


@barmicwa: Delikatnie mówiąc trzeba być mocno nieogarniętym żeby zajść w ciążę gdy się jej nie chce.
Rozumiem natomiast trudne wybory ze względów medycznych i na pewno bym nie zakazywał aborcji w takich przypadkach. Jednak jakoś tam powinna być ona obwarowana prawnie bo jest to unicestwienie rozwijającej się, unikatowej, niepowtarzalnej istoty ludzkiej. Wydaje mi się
krecik000 - > Chodzi o pozostawienie wyboru temu promilowi matek, które maja ważny po...
  • Odpowiedz
czy jak wywalisz taki płód z ciała matki to przeżyje samodzielnie? Bo bakterie sobie dają radę.


@Hrjk: A czy jak człowieka postawisz na marsie bez kombinezonu to przeżyje samodzielnie? Bakterie dają radę.

Ergo - człowiek to nie życie.

Tak się właśnie z wami gada - jak z dziećmi. Upośledzonymi.
  • Odpowiedz
@Kosmox30: @wojtas_mks: Bo to nie chodzi o to, że płód nie jest żywy. Chodzi o to, że on nie jest osobą, tak samo jak bakteria nie jest osobą, ziemniak nie jest osobą albo pies nie jest osobą ¯\_(ツ)_/¯

nikt nie twierdzi, że płód nie jest żywy, tylko że nie jest człowiekiem.


@NapalInTheMorning: To akurat argument, który słabo trafia do strony anty-choice, bo słowo "człowiek" jest wieloznaczne
  • Odpowiedz
Także według twojej logiki dopuszczalna aborcja postnatalna do 7 rż.? ¯_(ツ)_/¯


@wojtas_mks: w niektórych przypadkach powinna być dozwolona do 25 rż, albo i dłużej.
  • Odpowiedz
  • 3
@Kosmox30
Dyskusja się toczy kiedy się zaczyna człowiek, bo to że płód jest formą życia jest faktem.
Nikt poważny nigdy inaczej nie twierdził.
  • Odpowiedz
przeżyje samodzielnie


@Hrjk: Przepraszam bardzo co zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Jak coś, co nie żyje, może przeżyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°).

To w drugą stronę, czy jeśli jestem chory na tyle, że bez opieki umrę, to już nie jestem według tej definicji żywy?
  • Odpowiedz
Ale płód nie przeżyje nie dlatego że nie ma opieki, tylko dlatego że nie ma rozwiniętych płuc, funkcjonującego mózgu, rozwiniętego układu pokarmowego, itd. 26 tygodniowy płód nie przeżyje nawet z opieką, także jest straszną p---ą.


@Hrjk: 26 tygodniowe dziecko może przeżyć z opieką poza ciałem matki.

Bo to nie chodzi o to, że płód nie jest
  • Odpowiedz
czy jak wywalisz taki płód z ciała matki to przeżyje samodzielnie? Bo bakterie sobie dają radę.


@Hrjk: tak... nazywa się to inkubator. Tylko mi nie mów, że to nie jest "samodzielnie" bo ty stałeś się samodzielny w wieku 18-30lat. Bez mamusi byś zdechł z głodu. A może dalej cię utrzumuje. Czyli nie jesteś człowiekiem?
  • Odpowiedz
@Kosmox30: Czy ty naprawdę nie rozróżniasz pojęcia "życia" i "człowieka"?

Jak zwalisz sobie konia w chusteczkę to tam też jest "życie", które właśnie spuszczasz w kiblu.

Przecież ten mem jest dla debili.
  • Odpowiedz