Wpis z mikrobloga

Polędwiczki wieprzowe w pistacjach z sosem musztardowo-miodowym na marynowanych pomidorach.

Przepis zerżnięty od Okrasy https://www.youtube.com/watch?v=G4O5l6gzacc i tak, polędwica dupy nie urywa, nie ma żadnego konkretnego smaku ale jeśli ktoś lubi bardzo mięciutkie i mega soczyste polędwiczki to polecam. Użyjcie bardzo ostrego noża żeby za dużo soków nie wypłynęło. Okrasa podał jednak zbyt krótki czas w piekarniku, nie 5,6 minut tylko 8 -10 na 180 stopni, inaczej sa surowe w środku.
Połowa pistacji spada na patelnię i gorzknieje, zwyczajnie robi się niejadalna. Szkoda obtaczać je w pistacjach, pomysł nietrafiony.
Pistacje warto sobie rozstawić za to do sosu. Sos jest sztosem, co prawda nie dałam suszonego tylko marynowanego pomidora ale naprawę ma mega dobry smak, zakochałam się <3
Myślę że do innego mięsa podejdzie nawet bardziej.

Inne próby gotowania: #arinkaofood

#gotujzwykopem #keto #jedzenie
arinkao - Polędwiczki wieprzowe w pistacjach z sosem musztardowo-miodowym na marynowa...

źródło: comment_1627994690Nza2UDIwa97dI9Fr5v0uUt.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
Okrasa podał jednak zbyt krótki czas w piekarniku, nie 5,6 minut tylko 8 -10 na 180 stopni, inaczej sa surowe w środku


@arinkao: za niska temperatura zamykania mięska na patelni lub za krótko. Jaki tłuszcz?
  • Odpowiedz
@grzegorz88: Wystarczająco długo, dłużej niż kucharz na filmiku, pamiętaj że na mięsie były orzechy, trzeba smażyć mięso ale nie spalić orzechów.
2 minuty dłużej w piekarniku zrobiły robotę, smażenie do oporu na patelni spaliłoby tylko orzechy.
  • Odpowiedz