Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem zainteresowany #hyundai #i30 pierwszej generacji, ten z 2007-2012, pierwsze autko dla mnie, bo dopiero co udało się zdać, papieru jeszcze nie odebrałem.

Oglądałem dzisiaj jakiś egzemplarz w salonie koło siebie, generalnie coraz bardziej mi się podoba, jednak zupełnie na autach się nie znam (konkretny model będę kupował z ojcem, jest rzeczoznawca to mi tam wszystko podpowie).
Chciałem jednak zapytać użytkowników na tagach czy może jeździcie / jeździliście nim i możecie o nim powiedzieć coś więcej?

Interesuje mnie kompakt, 1.6 albo 1.4 benzynka , chyba, że polecicie inną wersji
autem będę jeździł po mieście i na traski po Polsce, jak już się wprawię ale nie będzie raczej codziennie użytkowane, pracuje z domu
#motoryzacja #samochody
#kupnosamochodu
  • 23
@kimunyest95: wizualnie własnie całkiem mi się podoba, jak na pierwsze autko od którego nie wymagam z byt wiele i pojeżdżę nim pewnie z 2 lata, a potem kupię coś droższego, dzisiaj w nim siedziałem i jeśli chodzi o wygląd i miejsce w środku tez mi pasuje
@michael93pl: nie mogę powiedzieć, żeby to był dobry samochód. To jest nadal samochód, który w porównaniu do europejskich rywali jest trochę śmieszny, a trochę żałosny. Kwestie typu zestopniowanie biegów, zestrojenie zawieszenia i układu kierowniczego są na bardzo kiepskim poziomie.

Wolałbym np. Focusa MK2.
@lucaseq: dzięki, na pewno zwróce na to uwagę

@bidzej: generalnie na pierwsze autko szukam czegoś do 15 000 zł, nie chce poobijać czegoś droższego, a wiem, ze tak się pewnie stanie, jak będę się uczył jeździć.
Co mógłbyś w takim razie polecić? Tak jak pisałem, ja się w ogóle nie znam, nawet nie wiem o co chodzi w tych kwestiach, które wymieniłeś
@michael93pl: ja nieco ponad miesiąc temu kupiłem pierwsze auto - Giulietta (egzamin zdałem 1 czerwca) Rozmiar praktycznie ten sam co Hyundai, ale niby to auto aspirujące do klasy premium.

Mi się wydaje, że Giulietta ma słabe wyciszenie (jeździłem 4 samochodami w życiu), więc jak w Hyundaiu jest gorzej, to ciesze się, że go nie wybrałem, a też rozważałem.

Natomiast ten Hyundai to wydaje mi się być spoko fura. Jak ci odpowiada,
@kimunyest95: a no i przydałoby się jakbyś miał luźne 5k na dzień dobry jeżeli chcesz wymienić co trzeba, żeby jeździć bezpiecznie i bezawaryjnie.

Ubezpieczenia nie liczę do nakładów poniesionych w związku z samochodem, bo jestem młodym kierowcą i mnie skasowali 1700 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°), gdzie poprzedni właściciel płacił 500 zł.
@bidzej: mam generalnie 3 typy na razie, w tej kolejności, choć w focusie jeszcze nie siedziałem:
- hyundai i30 właśnie
- focus mk2 po 2007, bo miał wtedy lifting jak widziałem
- opel astra (ale strasznie nie podoba mi się wnętrze, wiem, ze niewiele można od starych aut wymagać ale no, to już dla mnie zbyt wiele)

Dzięki, wezmę go też pod uwagę, postaram się bardziej poczytać nt różnic w tych
@michael93pl komentarz do siebie samego miał być do Ciebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@vieniasn: ja akurat nie mam i jakos daje radę, ale jakiś łaskawy kierowca już mi ochrzcił błotnik i nadkole do podkładu - więc poczekam jeszcze trochę jak nabiore doświadczenia i sobie to elegancko polakieruje (robota na 1300-1400 zł)
@michael93pl: ogólnie ten i30 nie jest złym wyborem o ile nie będzie Ci przeszkadzać hałas w dłuższej trasie. Jak ta wada jest dla Ciebie do przełknięcia to weź jeszcze pod uwagę grande punto w benzynie. Auto proste w obsłudze, rzadko się psuje, a jak już to części tanie i prosty w naprawie więc utrzymanie też tanie.
przeszkadza to mocno w jeździe? nie mogę jeszcze oficjalnie prowadzić, także na jazdę próbną muszę poczekać, więc nie miałem możliwości sprawdzenia tego


@michael93pl: mam hyundaia i30, zrobiłem nim w rok ok 20kkm
2007 rocznik, 1.6 benza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dobre autko, #!$%@? nim po autostradach i tak dalej, 197 kmph to vmax i nie przeskoczysz, nie zamyka obrotomierza bo za krótki dyfer czy jakiś inny limiter
@PiesLat2230 o, fajnie posłuchać opinii od kogoś, kto nim sporo jeździ, dzięki ^^
nie zamierzam pod 200 dobijać ale fajnie jakby nie brakowało tej mocy przy 120 żeby lekko depnac, jednak z tego co rozumiem raczej nie powinno być problemu

Co do kanapy to fakt, dzisiaj jak tam usiadłem otworzyły mi się różne możliwości życiowe jeśli chodzi o miejsce z tyłu xD